טלרפואה – ייעוץ טלפוני לאבחון מחלות לב

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

טלרפואה היא "רפואה מרחוק", המאפשרת לקבל ייעוץ רפואי באמצעות הטלפון. הטלרפואה נכנסה בשנים אחרונות לשוק השירותים הרפואיים, ויותר אנשים משתמשים בשירותי הטלרפואה על מנת לאבחן בעיות שונות מהבית. במסגרת שירותי הטלרפואה ניתן להתייעץ עם רופא דרך הטלפון או באמצעות שיחת וידאו ובדרך זו להעריך את המצב הרפואי ואת הצורך לפנות למיון.

ייעוד הטלרפואה הוא לעזור לאנשים להחליט האם אכן מדובר במצב חירום רפואי ויש צורך להגיע לחדר המיון או שזהו מצב תקין שאינו דורש טיפול רפואי. אין ספק ששירותי הטלרפואה עוזרים לאנשים רבים, ומחקרים שונים אף מראים ששימוש בטלרפואה משפר את הפרוגנוזה ומקטין את מספר האשפוזים.

טלרפואה – בדיקת אק"ג מהבית

מחלות לב נפוצות מאוד אצל אנשים מבוגרים, הסובלים חדשות לבקרים מסימנים לבביים שונים כמו כאבי חזה וקוצר נשימה. פעמים רבות סימנים אלו גורמים להגעה לחדר המיון מחשש להתקף לב, ואנשים רבים מבזבזים זמן רב על מנת לעבור בדיקות שונות לשלילת מחלת לב אקוטית.

אחד השירותים הקיימים באמצעות טלרפואה הוא שירות של בדיקת אק"ג מהבית – שירות זה מאפשר לחולים לחבר את עצמם לאלקטרודות אק"ג (כמובן לאחר הדרכה מסודרת) ולשלוח את הפלט אל רופא במוקד הטלרפואה.

תוך דקות מתקבלת תשובה האם אכן יש חשד למחלת לב, ובמקרים רבים מרגיעים הרופאים את המטופלים שאין כל בעיה לבבית. שירות הטלרפואה מאפשר חיסכון אדיר בזמן, שכן ביצוע בדיקת האק"ג בחדר המיון היתה גוררת שעות רבות של המתנה מורטת עצבים תוך סיכון להידבקות במחלה זיהומית מחולים אחרים.

אבחונים נוספים

שירות הטלרפואה מאפשר קיום שיחות וידאו עם רופאים במהלכן ניתן להציג תוצאות בדיקות דם, לקבל חוות דעת על בדיקות הדמיה ולאפשר את הערכת המצב הכללי. החשיבות הגדולה ביותר בטלרפואה היא אבחנה מהירה של מצב רפואי ירוד והפנייה מיידית לחדר המיון. בכך, ניתן לשפר את סיכויי ההישרדות ולהעניק טיפול רפואי מהיר יותר.

אבחון מהיר ויעיל

מחקרים שונים הראו שהפרוגנוזה של חולים לאחר התקף לב המשתמשים בשירותי טלרפואה טובה יותר מאשר חולים שלא משתמשים בכך. המחקר הראה ששידור בדיקת האק"ג שאיפשר אבחנה מהירה וטובה יותר עזר בטווח הארוך להישרדות החולים. ההנחה היא שבאמצעות השירות ניתן להגיע לאבחנה מהירה יותר, לחסוך שעות המתנה ארוכות בחדר המיון ולהעניק טיפול מציל חיים בצורה מהירה וטובה יותר.

יתרונות בשימוש בטלרפואה

קיימים מספר יתרונות מרכזיים לשימוש בטלרפואה אצל חולי לב:

  • הפחתת תדירות ההגעה לחדר המיון – פעמים רבות נשלל התקף לב בבדיקה המבוצעת מהבית ובכך חוסכים את ההגעה למיון.
  • הפחתת מפלס החרדה – אחד החששות הגדולים ביותר אצל חולי לב הוא הופעת התקף לב נוסף או היארעות אוטם חדש – דבר שמעלה את רמת החרדה. במקרים אלו, בכל פעם שהחולה מרגיש שונה הוא יכול להתחבר אל מכשיר האק"ג ולוודא שמצבו הלבבי תקין. השימוש בטלרפואה מוריד את רמת החרדה אצל החולים, שכן הם מקבלים אבחנה מיידית ולא נאלצים להתמודד עם הדילמה האם לפנות למיון או להמתין ולקוות שהסימנים יעלמו.
  • אבחון עצמי מהיר יותר – כפי שנאמר, טלרפואה מאפשרת אבחנה מיידית המצילה חיים ומשפרת פרוגנוזה אצל חולי לב.
  • רפואה מיידית גם באזורים מרוחקים – אנשים הגרים רחוק מבית החולים או שלא מתניידים בקלות יכולים להיעזרת בשירותי הטלרפואה על מנת לקבל תשובה רפואית מיידית מבלי לנסוע מספר שעות אל בית החולים. שירות זה יעיל באזורים מרוחקים ומבודדים, כמו חוות בדרום או ישובים קטנים ומרוחקים בצפון הארץ. השימוש בטלרפואה צובר תאוצה במדינות שונות בעולם שאימצו את השירות לטיפול במחלות לב אצל חולים הגרים במרחק רב מבית החולים.
מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!