שיקום ביתי אחרי ניתוח לב, קרוב לבית קרוב ללב

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

ניתוח לב, מעצם המהות שלו, משמש על תקן מציל חיים בחלק גדול מהמקרים. אסור לשכוח שגם כאשר הניתוח עובר בהצלחה – כפי שיקום בבית לאחר ניתוח לבשאנחנו מקווים שיקרה תמיד – יש צורך בתקופת שיקום שעשויה להיות ממושכת ורבת שלבים. בשנים האחרונות עלתה המודעות לכך ששיקום בבית, שמתאים גם במצבים מהסוג הזה, הוא פתרון אופטימלי עם כמה יתרונות חשובים מאוד.

שיקום לאחר ניתוח לב הוא הכרחי

השאלה הראשונה שצריך לשאול היא כיצד בדיוק מתבצע תהליך השיקום לאחר ניתוחי לב. האמת היא שלשאלה הזו אין תשובה חד משמעית, מכיוון שבכל אחד מהמקרים יש לבחון את סוג הניתוח, דרגת המורכבות שלו, תוצאותיו וגם המאפיינים האישיים של האדם שעבר אותו (גיל למשל). עם זאת, אין ספק שהשיקום המוצלח הוא צעד מרכזי בדרך לחזרה לשגרה ולמניעת בעיות לב נוספות.
שיקום לאחר ניתוח לב משלב בתוכו בעלי מקצוע מתחומי הרפואה, הפרה-רפואה, סיעוד ועוד, ביניהם רופא מומחה לשיקום, קרדיולוג, אחים.ות, פיזיורפיסטים.ות, עובדים.ות סוציאליים, קלינאי.ות תקשורת, תזואנית ועוד. תוכנית השיקום לאחר ניתוחי לב כוללת לרוב כמה שלבים, הנעשים על ידי ובעזרת בעלי מקצוע אלה ואחרים.

בין השאר מושם כאן דגש על טיפול תרופתי בעת הצורך, פיזיותרפיה כמו גם פעילות גופנית מותאמת למטופל, יצירת תפריט תזונתי וכן הלאה. התוכנית אמורה לשים תמיד פתח לשינוי אלמנטים שונים בה בהתאם להצלחת הטיפול ולקצב ההתקדמות של האדם המשוקם.

מדוע כדאי לשקול שיקום בבית לאחר ניתוח לב?

שיקום לאחר ניתוח לב יכול להתבצע במרכזי שיקום ובמכוני לב, הפועלים בפריסה ארצית. אלא שניתן – ויש שיגידו אף מומלץ מאוד – לשקול ביצוע תוכנית השיקום בבית, שירות המוצע על ידי מספר חברות בישראל. השיקום הביתי מתבצע בסטנדרט גבוה, בתחומים דוגמת אלה שתוארו מעלה, כשההבדל העיקרי הוא שהשיקום כולו נעשה בסביבה הביתית אותה מכיר המשוקם כמו את כף ידו.

יש כמה סיבות עיקריות לבצע שיקום בבית לאחר ניתוח לב. אחוזי ההצלחה של השיקום עשויים להיות גבוהים יותר, ובמקרה של בעיות לב ייתכן שההבדל הזה יהיה מציל חיים. כך למשל הסיכויים להיחשפות לזיהומים שונים במגזר הביתי אמנם קיימת, אבל אין ספק שהיא נמוכה משמעותית בהשוואה למוסדות הרפואיים והשיקומיים הפועלים בישראל.

זמינות הטיפולים במישור הביתי היא גבוהה ואף מקסימלית, כולל ליווי צמוד של אחיות 24 שעות ביממה ורופא (רצוי מומחה לשיקום) שמפקח על התוכנית כל העת. הטיפולים המקצועיים ניתנים אף הם בזמינות גבוהה, וזאת להבדיל ממסגרות שיקום אחרות המאופיינות בזמני המתנה ארוכים ואף מייגעים. יש מקרים בהם אפשר להתחיל את הטיפול הכוללני מיד לאחר קבלת האישור או סיום האשפוז בבית החולים.

שיקום בבית פשוט פי כמה לשילוב בשגרת החיים בהשוואה לשיקום מוסדי, ולא קשה להבין מדוע. אם יש צורך בהסתגלות מחודשת לביצוע פעולות שונות, קבלת הסיוע בבית מאפשרת לקצר תהליכים: ניתן לתרגל אותם בסביבה הביתית בה האדם חי, מבלי שיש צורך להתרגל מחדש או לחשוב איך ניתן להגיע לאותן תוצאות גם בתנאים השוררים בבית. האדם המשוקם יוכל במידת הצורך לשמור על שגרת חיים כמעט מלאה, על כל המשתמע מכך (עבודה, משפחה ועוד), כשגם לבני המשפחה שלו עשוי להיות פשוט הרבה יותר לבקר אותו ולסייע לו במידת הצורך.

מקורות ולקריאה נוספת:
Benefits of In-Home Therapy and Rehabilitation
What is Cardiac Rehabilitation? – American Heart Association
Advantages and Disadvantages of the Home Setting for Therapy: Views of Patients and Therapists
Optimal timing of rehabilitation after cardiac surgery: the surgeon's view

שיקום בבית לאחר ניתוח לב
מכון שיקום לאחר ניתוח לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
האמת על תופעות לוואי מקוריות של ויאגרה: מה שאתה צריך לדעת

כשמדובר בטיפול בבעיות זיקפה (ED), ויאגרה וקמגרה הן שתי אפשרויות פופולריות שגברים רבים פונים אליהן. בעוד שתרופות אלו יכולות להיות יעילות בסיוע לגברים להשיג ולשמור על זקפה, חשוב להבין את תופעות הלוואי וההשפעה הפוטנציאלית שלהן על הגוף.

לקריאת המאמר »
ניווט הסרת שיער בלייזר לאחר התקף לב: מדריך מקיף

אם סבלת לאחרונה מהתקף לב ואתה שוקל הסרת שיער בלייזר, יש כמה דברים שאתה צריך להיות מודע אליהם לפני שתעבור את ההליך. הסרת שיער בלייזר היא דרך בטוחה ויעילה להסרת שיער לא רצוי לצמיתות, אך חשוב לנקוט באמצעי זהירות מסוימים כדי להבטיח שהתהליך לא ישפיע לרעה על בריאות הלב שלך.

לקריאת המאמר »
ניהול בריאות הלב באמצעות עדשות מולטיפוקל לאחר התקף לב

לאחר התקף לב, ניהול בריאות הלב הופך לעדיפות עליונה. אמנם ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך אפשרות אחת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה היא השימוש בעדשות מולטיפוקל. עדשות אלו יכולות להיות כלי מועיל בשמירה על בריאות הלב הכללית ובהפחתת הסיכון למחלות לב עתידיות.

לקריאת המאמר »
הקשר המפתיע בין מחלות לב ופטרת ציפורניים: מה שאתה צריך לדעת

מחלות לב ופטרת ציפורניים עשויות להיראות כמו שתי בעיות בריאותיות שאינן קשורות לחלוטין. עם זאת, מחקרים אחרונים הראו קשר מפתיע בין השניים. במאמר זה נחקור את הקשר הזה ואת מה שאתה צריך לדעת על מנת להגן על עצמך מפני בעיות קרדיולוגיות ובעיות ציפורניים.

לקריאת המאמר »
072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!