מתי כדאי ליטול ניאצין?

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

מתי כדאי ליטול ניאצין?נטילת ניאצין זוהי בחירת טיפול טובה לאנשים הסובלים מרמות נמוכות של כולסטרול טוב, אך אינו מתאים לכל אחד.

ניאצין הוא חלק ממשפחת ויטמיני B המורכבים. רוב האנשים מקבלים את הקצבה היומית המומלצת מהתזונה, במיוחד אם הם אוכלים דגני בוקר מועשרים, בשר אדום רזה, עוף, ביצים, חלב ומוצרי חלב שונים, אגוזים וזרעים, וירקות בעלי עלים ירוקים.

הרופא עשוי לקבוע ניאצין במינון גבוה יותר של חמישים עד אלף מיליגרם, לטיפול במחלות לב.

איך משפיע ניאצין על טיפול במחלות לב?

מרשם ניאצין מטפל בכבד באמצעות האטת קצב פירוק טריגליצרידים, סוג חלקיק שומן הנמצא בדם. באמצעות האטת הפירוק, הוא מונע אחסון שומן ומפחית את ייצור הליפופרוטאין בצפיפות נמוכה, שהוא הכולסטרול הרע (LDL).

ניאצין מפחית טריגליצרידים בשלושים עד שישים אחוזים, ומפחית את רמות הכולסטרול הרע ב-15-20%. יחד עם זאת, על מנת להוריד את רמת הכולסטרול, יש לקחת לפחות אלף מיליגרם, ובאופן אידיאלי עד אלפיים מיליגרם. לכן יש להשתמש בניאצין רק תחת השגחת הרופא.

יתרונות וחסרונות ניאצין כתרופה ללב

אחד היתרונות של ניאצין הוא שהוא מסייע לתפקוד הלב באמצעות העלאת רמות הכולסטרול הטוב, ועשוי להגן מפני מחלות לב וכלי דם. יתרונות אחרים כוללים חוסר הכבדה על מערכות הגוף; ותופעות לוואי קלות.

באשר לחסרונות, חלק מהאנשים מוצאים את תופעות הלוואי כבלתי נסבלות. בעוד שהן נדירות, הן עשויות להיות רציניות ולכלול, למשל, אי ספיקת כבד.ניאצין עשוי להפריע לתרופות לסוכרת או לכיבים, והיות והוא עשוי להשפיע על הכבד, הוא אינו מיעוד לאנשים עם מחלת כבד כרונית.

תופעות הלוואי של ניאצין

בנוסף להפרעה לכבד, תופעות הלוואי כוללות:

  • בחילה.
  • הסמקה ותחושות חום גוף.
  • תחושות עקצוץ.
  • פריחה בעור.
  • כאבי ראש.
  • כאבי בטן.
  • אי ספיקת כבד, במקרים נדירים.

איך כדאי לקחת ניאצין?

מומלץ לקחת אותו עם מזון כדי למנוע קלקול קיבה. אין למעוך או ללעוס אותו. יתכן שניתן יהיה להפחית את תחושות חום הגוף באמצעות נטילת המינון לפני השינה, או באמצעות נוסחאות של שחרור מורחב או איטי, ובאמצעות הגדלת המינון בהדרגה לטווח הארוך.

בנוסף, לא ניתן לקחת אספירין או כל תרופה סטרואידית או אנטי דלקתית אחרת כשלושים דקות לפני המנה. יש להימנע משתיית אלכוהול במהלך נטילת ניאצין.

 

מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית אינו מסדיר ניאצין כתוסף תזונתי באותו אופן שהוא מסדיר ניאצין במרשם. ניאצין הנמכר כתוסף תזונה ללא מרשם עשוי להכיל כמויות משתנות של ניאצין, וכל כמוסה עשויה להכיל הרבה פחות או הרבה יותר מכפי שהתווית מציעה.

גם אם אתה רוכש את המותג, אתה עשוי לקבל יותר או פחות ממספר הטבליות הרצוי. אין להחליף ניאצין כתוסף תזונה ביאצין הנקבע במרשם. ניאצין הוא תרופת לב קבועה, אך בדומה לכל תרופה, הוא אינו מיועד לכולם. יש להתייעץ עם הרופא ולהחליט אם זוהי התרופה המתאימה.

אולי יעניין אותך גם:

האם אכן ביצים מעלות את הסיכון ללקות במחלות לב? – מחקר בדק מחדש את ההנחה

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!