מכון שיקום למחלימים מניתוח לב

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

ניתוחי לב שמורים למצבים שהם באמת ובתמים מסכני חיים, ולכן אין מנוס מלבצע אותם. בין אם מדובר במצב חירום ובין אם במחלתמכון שיקום לאחר ניתוח לב לב בה הטיפולים הסטנדרטיים יותר אינם יעילים מספיק, חשוב לגשת לאבחון הבעיה ולטיפול בהקדם האפשרי. אלא שניתוח לב, אפילו כזה שמסתיים בהצלחה מלאה (כפי שאנחנו מקווים כמובן), יכול להיות רק נקודת ההתחלה. הסיבה היא שלאחריו מתחיל תהליך שיקום, שעשוי להיות ממושך בכל קנה מידה. במאמר הבא נציג בפניכם את האפשרות לפנות למכון שיקום לאחר ניתוחי לב.

מדוע חשוב לבצע שיקום לב?

כבר בנקודה הזו, יש לציין שלכל מקרה של ניתוח לב יש חוקים משלו. תקופת השיקום עשויה להשתנות בהתאם לסוג הניתוח, מידת ההצלחה שלה, הבעיה הראשונית איתה הוא היה מיועד להתמודד, מאפייני האדם ופרמטרים נוספים. לכן אי אפשר להעריך בביטחון מוחלט מה בדיוק צפוי במהלך תקופת השיקום ומתי היא צפויה להסתיים בהצלחה. עם זאת, ברור שבחלק גדול מהמקרים מדובר בתוכנית ממושכת, הנמשכת חודשים ארוכים.

שיקום לב מיועד להגביר את קצב ההתאוששות של האדם, תוך השבת יכולת התפקוד שייתכן מאוד שנפגעה בעקבות הניתוח או הפגיעה המוחית הראשונית. בהתאם למאפייני הפגיעה ייקבע האם יש צורך בעבודה על הפן הנוירולוגי, הקוגניטיבי, הפיזיולוגי וכדומה.

השלבים השונים של שיקום לב

כמובן שחובה שהאדם המשתקם יהיה תחת טיפול רפואי וביקורת על ידי צוות מכון השיקום כל העת. במסגרת השיקום הוא עתיד להידבק באופן תדיר על ידי קרדיולוג, לצד ניטור מצב הלב הנעשה באופן שוטף. הטיפול הרפואי צפוי לכלול בתוכו התאמת תרופות, על פי התסמינים שהאדם חווה, ובמידת הצורך גם טיפול אישי. אסור לשכוח שיכולת התנועה וההתניידות העצמאית לאחר ניתוח לב עשויה להיות מוגבלת באופן יחסי.

ברמה הכללית, אפשר לחלק את התוכנית שמציע מכון שיקום לאחר ניתוח לב לכמה שלבים עיקריים. ראשית, תהיה זו תקופת ההתאוששות הראשונית הנמשכת מספר שבועות. במהלך תקופה זו האדם מתאושש בהדרגה מהאירוע ומהניתוח שעבר, מקפיד על מנוחה התורמת להחלמה ומבצע פעילות גופנית מתונה, שלב ראשון בדרך לחזרה מסוימת לשגרת התנועה.

השלב השני כבר כולל בתוכו האצה של קצב הטיפולים, תוך שילוב פתרונות מעולמות הרפואה, הפרא רפואה ולעיתים תחומים משיקים אחרים. בשלב זה עשויים להתבצע טיפולי פיזיותרפיה בתדירות גבוהה יותר, טיפולי ריפוי בעיסוק ולעיתים גם טיפולים בשיטות אלטרנטיביות: ריפוי ביצירה, טיפול בעזרת בעלי חיים וכן הלאה. יש מכוני שיקום שמציעים את כל התשתית הדרושה לצורך השיפור הדרוש בפעילות הגופנית, לרבות שיעורים, חדרי כושר מאובזרים, אימונים אישיים וכן הלאה.

החלק המרכזי השלישי של תוכנית השיקום נועד לסגל אורח חיים בריא, במטרה ברורה אחת: להקטין עד למינימום האפשרי את הסבירות לפגיעות ולמחלות לב נוספות. גם במקרה הזה מכוני השיקום יכולים לספק את כל התשתית הנדרשת, לרבות בניית תוכנית טיפולים לביצוע עצמאי בביתו של המטופל, בניית תפריט על ידי תזונאית וכן הלאה. מכיוון שהניתוח ותקופת ההתאוששות הארוכה עלולים ליצור תחושות שליליות אצל האדם המשתקם, ייתכן מאוד שיוחלט להעניק לו טיפול פסיכולוגי אישי – יש מכוני שיקום שמסקים גם את הפתרון הזה.

לקריאה נוספת:
Cardiac Rehabilitation – BHF
Optimal timing of rehabilitation after cardiac surgery: the surgeon's view
What is Cardiac Rehabilitation – American Heart Association

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
מכון שיקום לאחר ניתוח לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
האמת על תופעות לוואי מקוריות של ויאגרה: מה שאתה צריך לדעת

כשמדובר בטיפול בבעיות זיקפה (ED), ויאגרה וקמגרה הן שתי אפשרויות פופולריות שגברים רבים פונים אליהן. בעוד שתרופות אלו יכולות להיות יעילות בסיוע לגברים להשיג ולשמור על זקפה, חשוב להבין את תופעות הלוואי וההשפעה הפוטנציאלית שלהן על הגוף.

לקריאת המאמר »
ניווט הסרת שיער בלייזר לאחר התקף לב: מדריך מקיף

אם סבלת לאחרונה מהתקף לב ואתה שוקל הסרת שיער בלייזר, יש כמה דברים שאתה צריך להיות מודע אליהם לפני שתעבור את ההליך. הסרת שיער בלייזר היא דרך בטוחה ויעילה להסרת שיער לא רצוי לצמיתות, אך חשוב לנקוט באמצעי זהירות מסוימים כדי להבטיח שהתהליך לא ישפיע לרעה על בריאות הלב שלך.

לקריאת המאמר »
ניהול בריאות הלב באמצעות עדשות מולטיפוקל לאחר התקף לב

לאחר התקף לב, ניהול בריאות הלב הופך לעדיפות עליונה. אמנם ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך אפשרות אחת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה היא השימוש בעדשות מולטיפוקל. עדשות אלו יכולות להיות כלי מועיל בשמירה על בריאות הלב הכללית ובהפחתת הסיכון למחלות לב עתידיות.

לקריאת המאמר »
הקשר המפתיע בין מחלות לב ופטרת ציפורניים: מה שאתה צריך לדעת

מחלות לב ופטרת ציפורניים עשויות להיראות כמו שתי בעיות בריאותיות שאינן קשורות לחלוטין. עם זאת, מחקרים אחרונים הראו קשר מפתיע בין השניים. במאמר זה נחקור את הקשר הזה ואת מה שאתה צריך לדעת על מנת להגן על עצמך מפני בעיות קרדיולוגיות ובעיות ציפורניים.

לקריאת המאמר »
072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!