טיפול קלאציה למחלות לב

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

טיפול קלאציהמחלות לב הן הגורם השני לתמותה במדינת ישראל. אין פלא אפוא כי חולי לב רבים מחפשים מזור ופתרון לבעייתם, בעיקר כאמצעי מניעה מפני היצרות העורקים, שהיא הגורם המרכזי למחלות לב. חולים המעוניינים להימנע מן התרופות שמציעים הרופאים, או שהתרופות אינן מביאות לתוצאות מספקות, מחפשים פתרונות נוספים, בעיקר מתחום הרפואה האלטרנטיבית. אחת השיטות המוצעות על ידי הרפואה הטבעית היא קלאציה.

מהו טיפול קלאציה?

הסיבה העיקרית להתפתחות מחלות לב היא תופעת היצרות העורקים. חולים הסובלים ממחלות לב, מגיעים לשלב המחלה לאחר שנים בהן הם סבלו כנראה משומנים בדם (כולסטרול או טריגליצרידים) ולא היו מודעים לכך, או שלא טיפלו בנושא. כתוצאה מכך, הצטברה במשך השנים על דפנות כלי הדם שכבת שומן. שכבת שומן זו, הולכת וגדלה עם השנים, עד שלבסוף, אם אינה מטופלת, נסתם כלי הדם לחלוטין או כמעט לחלוטין. סתימה של כלי דם מרכזי המוביל דם ללב, גורמת למחלת לב ועלולה לגרום להתקף לב.

טיפולי המניעה שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית במצב של שומנים בדם, הן תרופות בשם סטטינים. הסטטינים אמורים להמיס את השומן ולשמור על כלי הדם פתוחים.

למרות הטיפול הקונבנציונאלי, ישנם רופאים קונבנציונליים ומרפאים אלטרנטיביים המציעים לחולים טיפול קלאציה. מדובר בטיפול ותיק שהשימוש בו החל כבר בשנות ה-30 של המאה ה-20. הטיפול נועד במקור לשם ניקוי הגוף מרעלים ובעיקר ממשקעים של מתכות רעילות בדם ובמח.

במסגרת הטיפול מוחדר לכלי הדם עירוי נוזלים המכיל תרופה בשם EDTA. השערת הדוגלים בתרופה היא כי ה EDTA מכיל חומר פעיל הנקשר באמצעות תהליך כימי לסידן המרכיב חלק מהצטברות השומן בכלי הדם. לפי השערת המטפלים, ברגע שהחומר נקשר לסידן הוא מפרק אותו, ועמו, מתפרקת כל שכבת השומן. ההשערה היא כי ברגע שהשומן מפורק, הוא יישטף בזרם הדם וייפלט מהגוף יחד עם התרופה באמצעות השתן.

עדיין לא הוכחה מחקרית יעילותו של הטיפול

אחת הבעיות המרכזיות הקשורות בטיפול זה נעוצה בעובדה שיעילותו של הטיפול למניעת התפתחות מחלות לב או לטיפול במחלות לב, עדיין לא הוכחה באופן מדעי.

לעומת זאת, לטיפול יש גם חסרונות וסיכונים המטילים בספק את הכדאיות שלו. מנהל התרופות האמריקני, המשמש כסמכות העליונה בעולם הרפואה המערבי לשימוש בתרופות לא נתן את אישורו לשימוש בקלאציה לטיפול ולמניעת מחלות לב. עם זאת, הטיפול כן מאושר על ידי מנהל התרופות האמריקאי לטיפול בהרעלת מתכת.

ההסטוריה המחקרית של טיפול בקלאציה למניעת מחלות לב

העובדה שטיפול קלאציה יכול לעזור גם לחולים במחלות לב התגלתה במקרה. כאמור, טיפול בקלאציה לניקוי רעלים ומתכות מכלי הדם היה בשימוש כבר בשנות ה–30 וה–40 של המאה ה–20. במהלך הטיפולים גילו רופאים כי חולים שטופלו בקלאציה כנגד הרעלת מתכת, אך בעת ובעונה אחת גם סבלו מתעוקת חזה, דווחו על הקלה משמעותית במצבם.

הרופאים הניחו כי ההקלה נובעת מכך שהחומר הפעיל בתרופה, EDTA, מפרק את תאי הסידן ועל ידי כך גם את שכבות השומן החוסמות את כלי הדם.

בעקבות הנחה זו נערכו מספר מחקרים ראשוניים. מחקרים ראשוניים אלה הביאו לתוצאות שתמכו בהשערת הרופאים, ונראה היה כי אכן נמצא טיפול למניעת הצרות העורקים. אולם שנים ספורות לאחר מכן נערכו מספר מחקרים מעמיקים יותר אשר לא הצליחו להוכיח באופן מובהק כי טיפול בקלאציה יעיל למניעת וטיפול במחלות לב. מאז ועד היום לא הצליח אף מחקר מדעי להוכיח זאת, למרות ניסיונות רבים.

חסרונות הטיפול

טיפול בקלאציה טומן בחובו גם סיכונים. הסיכון הגדול ביותר הוא קריסת הכליות וגרימת מוות. מדובר אמנם בסיבוך נדיר אך קיים. סיבוכים קלים יותר הם: בחילות, חום, כאבי ראש, וקושי של הגוף בייצור תאי דם חדשים.

טיפול בקלאציה למחלות לב, אם כן, הוא טיפול שיעילותו מוטלת בספק. מומלץ להיוועץ ברופא קרדיולוג לפני פניה לטיפול זה.

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!