נתונים סטטיסטיים על מחלות לב בישראל

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

ניתן למצוא היום נתונים סטטיסטיים על מחלות לב בישראל אשר מאפשרים לשפוך אור על מצב התחלואה במדינה ולהבין טוב יותרנתונים סטטיסטיים על מחלות לב בישראל מהם גורמי הסיכון, מה כמות התקנים בבתי החולים ומספר האנשים שסובלים ממחלות לב באופן כללי.

לאור זאת יהיה נכון להסתכל על הנתונים הללו ולנסות להפיק מהם תועלת לשם שיפור של המערך הקיים בישראל להתמודדות עם מחלות לב. כך כמות התחלואה תוכל לרדת והסיכויים לשרוד מחלות לב יהפכו גבוהים יותר בצורה משמעותית, שזהו דבר שצריך לקחת ברצינות כאשר חושבים על הנושא הזה.

אז כמה אנשים מאושפזים עקב מחלות לב?

על פי נתונים משנת 2001, בשנה זו אושפזו בבתי חולים בישראל 75 אלף בני אדם. מידי שנה 25 אלף אנשים לוקים בהתקף לב וזאת לצד בערך 7,000 אנשים שמתים מכך. הנתונים הללו נחשבים סבירים כאשר משווים את ישראל למצב במדינות אחרות בעולם המערבי.

לצד זאת, אפשר להבחין במגמת עלייה ברורה בתחלואה ממחלות לב, כך שזהו דבר שמעורר נורה אדומה בקרב משרד הבריאות וכל הארגונים האמונים על הבריאות הציבור ומביא לכך שישנו רצון לעורר את מודעות הציבור למצב כדי להפחית את כמויות התחלואה במדינה.

מהם גורמי הסיכון העיקריים למחלות לב?

בין גורמי הסיכון המשמעותיים ביותר למחלות לב אפשר למנות עישון, השמנת יתר, סוכרת, לחץ נפשי גבוה, דיכאון כרוני, יתר לחץ דם והימצאות של רמת כולסטרול גבוהה בדם. אלו נחשבים לגורמים המשמעותיים ביותר וזו הסיבה לכך שארגונים בריאותיים רבים ממקדים את המאמצים שלהם בהתמודדות עם גורמי הסיכון הללו והפחתה של הישנות שלהם בקרב האוכלוסייה הכללית.

באמצעות מאמצים משמעותיים ניתן יהיה להפחית במידה משמעותית את כמות גורמי הסיכון שרבים סובלים מהם, כך שהסטטיסטיקה של התקפי הלב בישראל תוכל להשתפר במידה ניכרת. באמצעות פעולה ממוקדת הדבר אפשרי לחלוטין ואכן אפשר לראות בבירור כי רמת המודעות של הציבור הישראלי לחשיבותו של אורח חיים בריא רק הולכת ועולה.

ההבדלים בין יהודים לערבים בשכיחות התקפי הלב

על פי נתונים סטטיסטיים יש לגברים ערבים סיכוי גבוה פי 1.6 ללקות בהתקף לב ביחס לגברים היהודים. כמו כן, בקרב הנשים הערביות, הסיכון הוא פי 2.4 ביחס ליהודיות.

הנתונים הללו מבהירים את ההבדלים בחינוך לשמירה על אורח חיים בריא בין האוכלוסיות ואת הבדלי הגישה לרפואה, כאשר ישנו צורך משמעותי לצמצם את הפערים הללו וזאת על מנת להבטיח שהאוכלוסייה הערבית תחייה חיים בריאים יותר ומידת התחלואה שם תפחת בצורה משמעותית.

באמצעות השקעה ממוקדת במגזר הערבי יהיה ניתן לשפר את המצב בנושא הזה ולהבטיח שהמצב שם יהיה דומה יותר למה שקורה בקרב האוכלוסייה היהודית.

הצלחה משמעותית בטיפול בהתקפי לב

במהלך העשור האחרון אפשר להבחין במגמת ירידה משמעותית בהיקף התמותה כתוצאה מהתקפי לב. הסיבה לכך זו העובדה כי נעשה שימוש בטיפולים יעילים יותר ובמומחיות גבוהה יותר. כך למשל, ישנה ירידה של 45% במקרי תמותה מוקדמת במהלך השבוע הראשון לאחר התקף הלב. זאת יחד עם ירידה של 33% בתמותה עד שנה לאחר התקף הלב.

הנתונים הללו מאוד מעודדים ומראים לנו שיש מה לעשות כדי לשפר את שיעורי התמותה. במידה ומגמת השיפור תמשך אז מידת הקטלניות של התקפי הלב תהיה משמעותית קטנה יותר ביחס למה שהיה בעבר. לצד זאת, כמובן שתמיד יהיה חשוב לשמור על אורח חיים בריא וגוף פעיל וזאת כדי להקטין את הסיכוי למחלה הזו ומחלות אחרות. הדבר יהיה קריטי עבור כל אחד.

נתונים סטטיסטיים על מחלות לב בישראל
מכון שיקום לאחר ניתוח לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
האמת על תופעות לוואי מקוריות של ויאגרה: מה שאתה צריך לדעת

כשמדובר בטיפול בבעיות זיקפה (ED), ויאגרה וקמגרה הן שתי אפשרויות פופולריות שגברים רבים פונים אליהן. בעוד שתרופות אלו יכולות להיות יעילות בסיוע לגברים להשיג ולשמור על זקפה, חשוב להבין את תופעות הלוואי וההשפעה הפוטנציאלית שלהן על הגוף.

לקריאת המאמר »
ניווט הסרת שיער בלייזר לאחר התקף לב: מדריך מקיף

אם סבלת לאחרונה מהתקף לב ואתה שוקל הסרת שיער בלייזר, יש כמה דברים שאתה צריך להיות מודע אליהם לפני שתעבור את ההליך. הסרת שיער בלייזר היא דרך בטוחה ויעילה להסרת שיער לא רצוי לצמיתות, אך חשוב לנקוט באמצעי זהירות מסוימים כדי להבטיח שהתהליך לא ישפיע לרעה על בריאות הלב שלך.

לקריאת המאמר »
ניהול בריאות הלב באמצעות עדשות מולטיפוקל לאחר התקף לב

לאחר התקף לב, ניהול בריאות הלב הופך לעדיפות עליונה. אמנם ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך אפשרות אחת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה היא השימוש בעדשות מולטיפוקל. עדשות אלו יכולות להיות כלי מועיל בשמירה על בריאות הלב הכללית ובהפחתת הסיכון למחלות לב עתידיות.

לקריאת המאמר »
הקשר המפתיע בין מחלות לב ופטרת ציפורניים: מה שאתה צריך לדעת

מחלות לב ופטרת ציפורניים עשויות להיראות כמו שתי בעיות בריאותיות שאינן קשורות לחלוטין. עם זאת, מחקרים אחרונים הראו קשר מפתיע בין השניים. במאמר זה נחקור את הקשר הזה ואת מה שאתה צריך לדעת על מנת להגן על עצמך מפני בעיות קרדיולוגיות ובעיות ציפורניים.

לקריאת המאמר »
072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!