עישון נרגילה מסכן את בריאות הלב

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

נהוג לעשן נרגילה ביחד עם עוד בני אדם, תוך כדי העברתה מהאחד לשני. אבל מה זה בכלל נרגילה? ובכן, בנרגילה יש צינורות מיםעישון נרגילה מסכן את בריאות הלב שמהן מעשנים טבק, במנעד רב של טעמים, כמו למשל – אבטיחים, תפוחים, קפוצ'ינו, נענע, ליקריץ', דובדבנים, קוקוס או לחלופין שוקולד, וכיוצא בזאת. חרף העובדה כי מעשני הנרגילה סבורים שהיא פחות הרסנית בהשוואה לעישון סיגריות, מדובר במיתוס שאינו נכון, ומי שמעשן נרגילה חשוף לכל מיני סיכונים בריאותיים שזהים לעישון סיגריה. הפחם, שבאמצעותו מחממים את הטבק שבנרגילה, מהווה סיכון בריאותי מכיוון שהוא מייצר רמות גבוהות של כימיקלים, פחמן דו חמצני והן מתכות שעלולים להסב סתימת עורקים או למחלות לבביות, או למחלת הסרטן בפה, בריאות ובשלפוחית השתן. מעשני הנרגילה מסכנים את בריאות הלב שלהם, לרבות הסיכון להתקפי לב או למחלות לב.

האם נרגילה באמת מסכנת את בריאות הלב?

יש המאמינים כי כאשר הם מעשנים נרגילה, הם מוגנים מסיכונים בריאותיים, מכיוון שהם לא שואפים את העשן ישירות לריאות, אך זו בדיה. אף כאשר אין שואפים את הטבק לתוך הריאות, מסתכנים בלחלות בסרטן הריאות או במחלות של הלב. בעצם, החומרים המזיקים שבטבק יכולים להיכנס לזרם הדם, ואז להיכנס לאיברים האמורים לעיל, תוך הסבת נזק להם.

מה הן ההשלכות הבריאותיות של הנרגילה?

כאשר מעשנים מנרגילה, זמן העישון רב יותר באופן ניכר מהזמן שמעשנים סיגריה רגילה. עשן שיוצא מעישון נרגילה מהווה את התוצר של שריפת טבק, כמו גם שריפת גחלים, להבדיל מעישון סיגריות שרק שורף את הטבק. למרות מה שרבים חושבים, עישון נרגילה טומן בחובו השלכות בריאותיות רבות וקשות. כידוע, בנרגילה יש רעלנים, שנודעת להם השפעה לחלות מחלות ריאתיות, מחלות לב וסרטן. ארגון הבריאות העולמי מבהיר, כי כאשר מעשנים נרגילה נחשפים עשה רבה יותר לעומת עישון סיגריה רגילה.

האם ביצוע ספורט יכול לאזן את הנזקים מעישון נרגילה?

ספורט יכול ליצור סוג של אשליה שהנזקים כתוצאה מעישון נרגילה ממוזערים, כיוון שהספורט מסייע להמעיט סכנה ממחלות, מיטיב את מצב הריאות והלב, ומעניק תחושה מיטבית. אבל אין אמתות בכך, מכיוון שספורט לא עשוי להסב להמעטת הסיכונים לחלות בכל מיני מחלות שקשורות לכלי הדם או ללב, כגון התקף לב, או מחלות הסרטן. ברור כי העיסוק בספורט באופן קבוע יכול לסייע במצב שקשה לנשום בשל עישון נרגילה, והמתאמן לא יחווה את אותם סממנים של נשימה כבדה, אבל עסקינן אודות נזקים שרק ילכו ויתגברו, ובעצם זו רק אשליה.

האם עישון נרגילה עשוי לפגוע בבריאות הלב יותר מעישון סיגריה?

יש לומר כי עישון סיגריה כמוהו כעישון נרגילה, שמסב נזק לכלי הדם ולמערכת הלבבית, אם לא יותר. בעישון נרגילה נחשפים לחומרים חלקיקיים, למתכות רעילות או לחומרים נדיפים אורגניים, לרבות – ארסן או קדמיום, שעשויים להסב לשינוי בקרשי הדם, בלחץ הדם והן להפרעות בקצב הלב. תופעות אלו עשויות לגרום לטרשת עורקים וללחץ דם גבוה, שבעיקרון מהווים סיכון רב להתקף לב או לשבץ מוחי. עישון נרגילה מכיל פחמן דו חמצני ועשוי לפגוע כשמעשנים נרגילה נחשפים לכל מיני רעלנים, שעשויים להזיק לכלי הדם ולמערכת הלב, כמו למשל – ניקוטין, שאמון על הפעלת המערכת הסימפתטית, אשר מעלה את לחץ הדם ואף את קצב הלב, שבד בבד מהוות הגברת הסיכון להיחשף להתקפי לב.

מעשני נרגילה מזה זמן רב מאמינים כי לא כדאי להם להפסיק לעשן, מכיוון שהם מעשנים המון שנים והנזק כבר ניכר –
אמונה זאת חסרת בסיס לחלוטין, מומלץ להפסיק לעשן סיגריות או נרגילה בכל זמן נתון, בלי כל קשר לכמה שנים אתם מעשנים ובני כמה אתם. ברגע שתחדלו לעשן, תפחיתו מידית את הסכנות שגורמות לפיתוח מחלות בכלי דם או מחלות בלב, כמו גם מחלת הסרטן. אף באם תפסיקו לעשן בגילאים מתקדמים, תחוו ירידה ניכרת במחלות להמשך חייכם.

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!