קניית דפיברילטור

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

קניית דפיברילטורדפיברילטור הוא מכשיר החייאה שמאפשר להעניק סיוע מידי לאנשים שעוברים אירוע לבבי. כיום קיים חוק שמחייב להציב דפיברילטורים במקומות ציבוריים גדולים. בעת קניית דפיברילטור, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיעזור לכם לבחור את המכשיר המומלץ ביותר. על קניית דפיברילטור נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו דפיברילטור?

לפני שנרחיב על קניית דפיברילטור חשוב להבין מהו דפיברילטור וכיצד הוא עובד. דפיברילטור הוא מכשיר החייאה חשמלי שמסוגל להשיב את פעילות הלב לפעילות סדירה. מדובר במכשיר חשמלי שמספק שוק חשמלי חזק לחזהו של המטופל על ידי לוחות מתכת ומאפשר לבצע מעין ריסטרט ללב. לאחר השוק החשמלי, פעולת הלב תיעצר לרגע ובמידה שהכול יעבור בהצלחה תחזור לפעילות סדירה. המכשיר כולל שני לוחות מתכת בשם אלקטרודות שמוצמדים לחזה של המטופל ודרכם עובר השוק החשמלי. במצב בו אדם בסביבתכם עובר אירוע לבבי כלשהו כמו התקף לב, דום לב או הפרעה בקצב הלב, יש להפעיל את הדפיברילטור על מנת להעניק סיוע מידי. כיום יש דפיברילטורים במגוון מקומות ציבוריים שונים כמו קניונים, תיאטראות, אצטדיונים, בתי סוהר, מועדונים ועוד. בדרך כלל הדפיברילטור יכלול הוראות קוליות שיכווינו את המפעיל שלב אחר שלב בהפעלת המכשיר. 

מה החשיבות של קניית דפיברילטור?

הלב הוא אחד הגורמים המרכזיים למוות, בארץ ובעולם. אנשים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות לב שונות כמו הפרעות בקצב הלב, התקפי לב ואפילו דום לב. במצב כזה, כאשר אדם חווה אירוע לבבי כלשהו, ניתן להעניק לו סיוע מידי על דפיברילטור מומלץ. במקום לחכות לכוחות ההצלה ולהסתכן בנזק בלתי הפיך או אפילו במוות של האדם, ניתן להעניק לו סיוע מהיר עד שיגיעו כוחות ההצלה. לשם כך, בשנת 2008 אושר חוק הדפיברילטור שמחייב הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. החוק נוגע למקומות ציבוריים גדולים בהם עוברים יותר מ-500 אנשים ביום. במקומות אלה, בעלי המקום מחויבים בקניית דפיברילטור והצבתו במקום בולט. רשימת המקומות המחויבים להציב דפיברילטור נמצאת תחת האחריות של שר התעשייה, המסחר והתעסוקה בתיאום עם ועדת הרווחה והבריאות של הכנסת.

 

דגשים חשובים לקניית דפיברילטור

בקניית דפיברילטור, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים שיעזרו לכם לבחור דפיברילטור מומלץ וראוי שישמש אתכם כהלכה במקרה חירום. 

 • קלות השימוש

בקניית דפיברילטור חשוב לקחת בחשבון את קלות השימוש בו. קלות השימוש תלויה בגורמים שונים כמו הנדסת האנוש של המכשיר ופשטות הוראות ההפעלה הקוליות של המכשיר. ככל שהמכשיר קל יותר לשימוש והוראות ההפעלה פשוטות יותר לביצוע כך הדפיברילטור נחשב למומלץ יותר. 

 • איכות הסוללה

פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון בקניית דפיברילטור הוא איכות הסוללה. הדפיברילטור הוא מכשיר חשמלי שצריך לספק שוק חשמלי חזק במקרה חירום ולכן חשוב לבחור במכשיר עם סוללה איכותית שתחזיק מעמד לזמן רב. ככל שהסוללה איכותית יותר כך מדובר במכשיר איכותי יותר. חשוב לציין כי יש להחליף את הסוללה בכל ארבע שנים. 

 • מכסת השוקים החשמליים

לכל דפיברילטור יש הגבלה על מספר השוקים החשמליים שהוא מסוגל לספק. בקניית דפיברילטור חשוב מאוד לבדוק מה מכסת השוקים החשמליים של המכשיר. בדרך כלל מספר השוקים ינועו בין 60 ל-300 שוקים חשמליים. כדאי לבחור במכשיר שמכסת השוקים שלו גבוהה על מנת שיספק מענה בשעת חירום. 

 • אחריות

בקניית דפיברילטור יש לקחת בחשבון גם את שנות האחריות של המוצר. האחריות ניתנת על ידי היצרן ולא על ידי היבואן. יש דפיברילטורים שמגיעים עם חמש שנות אחריות ויש כאלה עם שמונה שנות אחריות. 

 • מאושר על ידי הגורמים הרלוונטיים

בקניית דפיברילטור חשוב מאוד לבצע את הקניה על ידי חברות מוכרות ולוודא כי המכשיר עומד בכל התקנים ומאושר על ידי הגורמים הרלוונטיים בהם ה-FDA מנהל המזון והתרופות האמריקאי או ה-CE האירופי. חשוב לוודא כי המכשיר עמיד לחום, לחות ומכות ועבר תקן אטימות. 

 • עלות דפיברילטור

לבסוף הפרמטר האחרון שעליכם לקחת בחשבון בקניית דפיברילטור הוא העלות. קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה דפיברילטור מאחר שהמחיר יכול להשתנות בעקבות כל הגורמים שציינו. ככל שהמכשיר קל יותר לשימוש, הסוללה איכותית יותר, הוא מסוגל לספק יותר שוקים חשמליים וכולל יותר שנות אחריות כך המחיר יהיה גבוה יותר. באופן ממוצע, המחיר לדפיברילטור ינוע בין 4,000 לבין 6,000 שקלים. עם זאת, ישנם דפיברילטורים במחיר של 7,000 ואפילו 10,000 שקלים. מומלץ לא לבחור בדפיברילטור הזול ביותר אלא לקחת בחשבון את כל הפרמטרים שציינו ולבחור בדפיברילטור המומלץ ביותר שעונה על הצרכים שלכם. 

היכן ניתן לקנות דפיברילטור?

קניית דפיברילטור יכולה להתבצע במגוון חברות ששייכות לתחום המכשור והציוד הרפואי. לפני שאתם קונים דפיברילטור חשוב לוודא כי מדובר בחברה מוכרת ושהמכשירים שלה מאושרים על ידי הגורמים הרלוונטיים ועומדים בכל התקנים החשובים. אל תנסו להוזיל עלויות ולפנות לחברות לא מוכרות שלא קשורות לתחום הציוד הרפואי. בעת הקנייה, חשוב שהחברה תספק לכם הדרכה מקיפה ומדויקת על אופן ההפעלה והשימוש במכשיר. ההדרכה צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך ומנוסה. 

רכישת דפיברילטורמעוניינים לרכוש דפיברילטור? לשם כך עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיעזרו לכם להיות בטוחים שאתם בוחרים בדפיברילטור איכותי ומומלץ שישמש אתכם לאורך זמן. על רכישת דפיברילטור ועל הפרמטרים החשובים נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו דפיברילטור?

דפיברילטור הוא מכשיר החייאה שמיועד להחזיר את פעילות הלב לפעילות סדירה. הדפיברילטור הוא למעשה מכשיר חשמלי שמספק שוק חשמלי חזק שמאפשר לבצע מעין ריסטארט ללב וכך להחזיר אותו לפעילות תקינה ולקצב פעימה סדיר. הדפיברילטור מבצע פעולה פשוטה יחסית. למעשה הוא כולל שני לוחות מתכת, או בשמן המקצועי אלקטרודות. את האלקטרודות יש להצמיד לחזה של האדם שעובר אירוע לבבי. לאחר הצמדת האלקטרודות לחזהו של המטופל, עובר דרכן שוק חשמלי חזק שמאפשר לעצור לרגע את פעולת הלב ולאחר מכן להחזיר אותו לפעימה סדירה. המכשיר מיועד לשימוש במקרים בהם אדם חווה אירוע לבבי כמו התקף לב, דום לב או הפרעה בקצב הלב. במצב כזה יש לקחת את המכשיר שנמצא בסביבתכם, להניח אותו ביציבות על הרצפה ליד המטופל. חשוב מאוד להניח את האלקטרודות המקום המיועד להן על מנת שההשפעה על הלב תהיה מדויקת ומקסימלית. בדרך כלל יהיו על גבי הדפיברילטור איורים שיסבירו כיצד להניח את האלקטרודות. 

למה חשוב לרכוש דפיברילטור?

אחד הגורמים המרכזיים למוות בארץ ובעולם הוא הלב. אנשים רבים סובלים מבעיות לב כמו הפרעות בקצב הלב, התקפי לב, אירועי לב שונים ואפילו דום לב. בעקבות כך, החל משנת 2007 קודם חוק הדפיברילטור. חוק זה מחייב להציב מכשירי דפיברילטור החייאה במקומות ציבוריים. החוק נוגע למקומות ציבוריים גדולים בהם עוברים יותר מ-500 אנשים ביום. בין המקומות הללו נכללים מקומות כמו קניונים, אולמות אירועים, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, אצטדיוני ספורט, מועדונים, שדות תעופה וכדומה. למעשה, בכל המקומות הרלוונטיים, בעלי או מנהלי המקום מחויבים לרכוש דפיברילטור ולהציב אותו במקום בולט. רשימת המקומות המחויבים בהצבת דפיברילטור נמצאת תחת האחריות של שר התעשייה, המסחר והתעסוקה בתיאום עם ועדת הרווחה והבריאות של הכנסת.

 

מה הפרמטרים החשובים ברכישת דפיברילטור?

כפי שציינו קודם, יש מספר פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת דפיברילטור. הסיבה לכך היא שיש דפיברילטורים מסוגים שונים, של יצרנים שונים שכוללים יכולות שונות. 

אלו הפרמטרים החשובים שעליכם לקחת בחשבון ברכישת דפיברילטור- 

 • קלות השימוש

קודם כל, על מנת לרכוש דפיברילטור איכותי ומומלץ יש לקחת בחשבון את קלות השימוש. קלות השימוש תלויה בגורמים שונים כמו הנדסת האנוש של המכשיר ופשטות הוראות ההפעלה שלו. לכל דפיברילטור אמורות להיות הוראות הפעלה קוליות שמאפשרות גם לאנשים ללא רקע או ניסיון רפואי כלל להשתמש במכשיר. ככל שההוראות ברורות יותר ופשוטות יותר לביצוע כך המכשיר נחשב למומלץ יותר. 

 • איכות הסוללה

עוד פרמטר חשוב שעליכם לקחת בחשבון בעת רכישת דפיברילטור הוא איכות הסוללה. מאחר שמדובר במכשיר שמספק שוק חשמלי חזק גם ללא חיבור לחשמל יש לבחור במכשיר עם סוללה איכותית שתחזיק מעמד לאורך זמן רב. ככל שהסוללה תחזיק זמן רב יותר כך מדובר במכשיר איכותי יותר. שימו לב שבדרך כלל מומלץ להחליף את הסוללה כל ארבע שנים. 

 • מכסת השוקים החשמליים

כל דפיברילטור מוגבל במספר השוקים החשמליים שהוא מסוגל לספק. לכן, בעת רכישת דפיברילטור צריך לקחת בחשבון גם את מכסת השוקים החשמליים של המכשיר. מדובר במכשיר החייאה שצריך לתת לנו מענה בשעת חירום ולכן כדאי לבחור במכשיר שמכסת השוקים החשמליים שלו גבוהה יחסית. מספר השוקים החשמליים בדרך כלל נע בין 60 ל-300 שוקים למכשיר. 

 • אחריות

עוד פרמטר שיש לקחת בחשבון ברכישת דפיברילטור הוא מספר שנות האחריות שמגיעות על המוצר. מאחר שיש מספר יצרנים אז יכולים להיות הבדלים משמעותיים במספר שנות האחריות שיש על המוצר. בדרך כלל רוב היצרנים יעניקו חמש שנות אחריות אך ישנם יצרנים שיעניקו עבור מכשירים מסוימים שמונה שנות אחריות. 

 • מאושר

ברכישת דפיברילטור חשוב מאוד לבדוק כי מדובר במכשיר שמאושר על ידי הגורמים הרלוונטיים- או על ידי ה-FDA מנהל המזון והתרופות האמריקאי או ה-CE האירופי. בדקו כי מדובר במכשיר שעבר תקן עמידות לחום, לחות ומכות ועבר תקן אטימות. 

 • עלות דפיברילטור

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה רכישת דפיברילטור מאחר שהמחיר משתנה בהתאם לגורמים השונים כמו קלות השימוש, מספר מכסת השוקים החשמליים, שנות האחריות, איכות הסוללה, סוג הדפיברילטור, היצרן והחברה ממנה תרכשו. בדרך כלל טווח המחירים לרכישת דפיברילטור ינוע בין 4,000 שקלים לבין 5,500 שקלים. עם זאת, ניתן לרכוש מכשירים מתקדמים יותר או ערכות שעולות 7,000 שקלים ואפילו 10,000 שקלים. ההמלצה שלנו היא לבחור דפיברילטור איכותי ומומלץ בלי להתפשר על המחיר. בסופו של דבר צריך לזכור שמדובר בבריאות של בני אדם ובמכשיר שיכול להציל חיים. לכן צריך לקחת בחשבון את כל הפרטים החשובים ואת כל האפשרויות שעומדות לפניכם, כולל המחיר. לבסוף חשוב לבחור במכשיר שמציע את התנאים המתאימים ביותר ולא רק במכשיר הזול ביותר. תמיד תוכלו לעקוב אחר חברות ואתרים שמוכרים דפיברילטורים ולבדוק האם הם עורכים מבצעים מעת לעת. 

היכן ניתן לרכוש דפיברילטור?

רכישת דפיברילטור מתבצעת בחברות ששייכות לתחום המכשור והציוד הרפואי. לכן על מנת לרכוש מכשיר כזה עליכם לפנות לאחת מהחברות הללו. חשוב מאוד לא לבצע רכישת דפיברילטור על ידי חברה שלא קשורה לתחום זה. כך תוכלו להיות בטוחים שמדובר במכשיר ראוי, איכותי ומומלץ שיעניק לכם מענק ראוי בשעת הצורך, בתקווה שלא תהיה כזו. בעת רכישת דפיברילטור, חשוב שהרוכש יקבל הדרכה מקיפה ומדויקת על ידי איש מקצוע מוסמך ומנוסה בנוגע להפעלת המכשיר ולשימוש בו. בדרך כלל ההדרכה ניתנת על ידי החברות מהן רוכשים את המכשיר. 

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!