יוגה לאיזון לחץ הדם

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

ליוגה לאיזון לחץ הדםחץ דם גבוה מגביר את הסיכון לשבץ, התקף לב ומחלות כליות, ומתואר כ"רוצח שקט". תסמינים מתבטאים בעייפות, דימום מהאף, מתח נפשי, צלצולים באוזניים, סחרחורות, התפרצויות כעס, וכאבי ראש.

אנשים המתרגלים יוגה בקביעות משפרים את בריאותם. מחקר חדש רומז ששיטת תרגול עתיקה זו נלחמת בלחץ דם גבוה ומונעת מחלות לב. המחקר מאשר את העובדה לפיה רגשות מאוזנים בעקבות תרגול יוגה, מועילים בבקרת יתר לחץ דם ובריאות הלב.

השלכות המחקר

במסגרת המחקר, חוקרים בראשות ד"ר דבי כהן מאוניברסיטת פנסילבניה, עקבו אחר 58 נשים וגברים, בין הגילאים 38 עד 62, במשך חצי שנה. למרות שהמחקר לא הוכיח קשר של סיבה ותוצאה, המדענים מצאו שתרגול יוגה פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, קשור לירידה משמעותית בקריאות לחץ הדם.לשם השוואה, הירידה בלחץ הדם נמצאה קטנה יותר בקרב משתתפי המחקר שאכלו תזונה מיוחדת, אך לא תרגלו יוגה.

הירידה הקטנה בלחץ הדם בקרב המשתתפים שאכלו תזונה מיוחדת ותרגלו יוגה, הוסברה כהשפעת השינויים באורח החיים. כשאנשים משלבים פעילות גופנית המובילה להרפיה, יחד עם הקפדה על תזונה בריאה, הם מקדישים חלק ניכר מזמנם למודעות לבריאותם.

התנהגות זו מובילה לרווחה המתבטאת באיזון לחץ הדם והפחתה בבעיות לב. למרות שהשינוי ברמות לחץ הדם נמצא קטן, יוגה נמצאה כבעלת השפעה חיובית, וכנושאת יתרונות בריאותיים משמעותיים ביותר לטווח הארוך.

מסקנות המחקר

יוגה, בשילוב עם תרגילי נשימה עמוקים, מדיטציה, התבוננות פנימית ותזונה בריאה, היא גישת משלימה ואינטגרטיבית טובה לבריאות טובה יותר של הלב וכלי הדם. החוקרים ממליצים לאנשים לבצע אף פעילות כושר גופני אירובית בנוסף לתזונה נכונה ויוגה. נטילת פסק זמן מידי יום לביצוע מספר תרגילי יוגה, מהווים משמעת עצמית המסייעת למציאת שלווה פנימית, המתבטאת בשיפורים בבריאות וברווחה.

ממצאי המחקר הוצגו במאי 2015 בכנס המדעי השנתי של American Society of Hypertension בסן פרנסיסקו. ממצאים אלו, המוצגים בישיבות רפואיות, נחשבים בדרך כלל לראשוניים, עד לפרסומם בכתב עת לביקורת עמיתים.

תרגיל יוגה לאיזון לחץ דם

תרגיל זה נקרא 'תנוחת הכלב עם הפנים למטה'. מניחים את הידיים והברכיים על מזרן, כשהברכיים נמצאות מתחת לחזה. מציבים משקל שווה דרך הידיים, מיישרים אותן ומרימים את הקצוות הפנימיים של הזרועות. משחררים את השכמות הרחק מהצוואר לכיוון הירכיים, מיישרים את הרגליים ומרימים את האגן למעלה. מפרידים את הרגליים לתנוחת פישוק רחבה.

מרימים את האגן הרחק מפרקי כף היד, לוחצים על חזיתות הירכיים מהגוף אל גב הרגליים, לאורך השוקיים. מאריכים את הזרועות הפנימיות מהפרקים לכיוון הכתפיים, כשמזיזים את השכמות במרחק מהצוואר לכיוון האגן.

משחררים את החלק האחורי של הצוואר למט, כך שהראש נח על התמיכה. אין צורך לכופף את המרפקים. כשמאזנים את הפעולה הדינמית בגפיים ובפלג הגוף העליון, משיגים מנוחה ומרגוע לראש ולצוואר. מומלץ להחזיק בתנוחה זו למשך מספר דקות על מנת לאפשר לדם לזרום לאורך כל הגוף. בשחרור התנוחה, מכופפים את הברכיים, יושבים על העקבים, ומשחררים את הראש בעדינות למטה.

מכון שיקום לאחר ניתוח לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
לחץ דם נמוך

לחץ דם נמוך תמיד היה נראה כמשהו שיש לשאוף אליו. עם זאת, לחץ דם נמוך יכול לגרום לסימפטומים כמו סחרחורת או אובדן הכרה. במקרים חמורים,

לקריאת המאמר »
072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!