השכרת דפיברילטור

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

השכרת דפיברילטורמצב פתאומי של דום לב עשוי להתרחש בצורה מהירה וללא כל הכנה מקדימה לכך, ולכן נדרש הטיפול המתאים למקרים כאלו כמו טיפול דפיברילציה שעשוי להציל חיים. דפיברילציה היא הליך רפואי שנועד להחזיר קצב לב תקין בחולים הסובלים מהפרעות קצב לב מסכנות חיים. הליך זה כרוך במתן שוק חשמלי ללב, אותו ניתן לעשות באופן ידני או בעזרת מכשיר הנקרא דפיברילטור. 

טיפולי דפיברילציה נעשים במצבי חירום והם חלק חשוב בהחייאת לב-ריאה (CPR). דפיברילציה הוכחה כמוצלחת בשיקום קצב לב נורמלי והצלת חיים כאשר היא מנוהלת בזמן. לכן אנשים הסובלים מבעיות לבביות חמורות ומסכנות חיים כמו פרפור חדרים או סוגים שונים של טכיקרדיה מוכרחים להכיר את היתרונות של הדפיברילטור.

בעיות לב מסכנות חיים שמחייבות דפיברילטור זמין

כיוון שדפיברילטורים מעניקים טיפולי דפיברילציה מצילי חיים, אנשים שנמצאים בסיכון גבוה לבעיות לבביות חמורות מוכרחים להחזיק ברשותם מכשירי דפיברילטור נגיש, כמו אלו הסובלים מפרפור חדרים או בעיה בלב הנקראת טכיקרדיה.

פרפור חדרים (VF) הוא הפרעת קצב מסכנת חיים הגורמת ללב לפעום באופן לא סדיר ולא מאורגן. זוהי למעשה הסיבה השכיחה ביותר למוות לבבי פתאומי במבוגרים, ויכולה להוביל למוות תוך דקות אם לא מטופלים מיד. פרפור חדרים יכול להתרחש כתוצאה ממצבים שונים כגון מחלת עורקים כליליים, התקף לב, חוסר איזון אלקטרוליטים או מצבים רפואיים אחרים. הטיפול ב-VF כולל דפיברילציה באמצעות דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED) או דפיברילטור מושתל (ICD). לכן הכרה מוקדמת של פרפור חדרים וטיפול רפואי מיידי חיוניים להחייאה מוצלחת.

טכיקרדיה היא מצב רפואי המאופיין בקצב לב מהיר בצורה חריגה, ולכן גם היא עלולה לסכן חיים. מצב כזה מתרחש בדרך כלל כשקצב הלב עולה על יותר מ-100 פעימות לדקה (BPM). טכיקרדיה יכולה להיגרם על ידי גורמים שונים כולל מתח פיזי ורגשי, תרופות ומצבים רפואיים בסיסיים כגון מחלת עורקים כליליים או הפרעות בבלוטת התריס. תסמינים של טכיקרדיה יכולים לכלול דפיקות לב, כאבים בחזה, קוצר נשימה, סחרחורת ועייפות. 

טיפול בטכיקרדיה עשוי לכלול שינויים באורח החיים או תרופות להאטת קצב הלב. במקרים מסוימים, ניתן להמליץ על הליך אבלציה כדי לתקן את הגורם הבסיסי למצב. ישנם מצבים בהם אי סדירות של קצב הלב ופעולה מוגברת שלו עשויה לגרום לדום לב, שזהו מצב חירום המחייב החייאה וטיפולי דפיברילציה באמצעות דפיברילטור זמין.

כיצד מטופלים חולי לב יכולים להיערך למצבי חירום מסכני חיים?

למרות שבעיות לב חמורות ומסכנות חיים עשויות להשפיע על אורח ומהלך החיים, כדאי לזכור שכיום הרפואה מתקדמת הרבה יותר וכך גם הזמינות והנגישות של מכשור רפואי מציל חיים. הודות לכך אנשים שסובלים מבעיות לבביות קשות יכולים להמשיך בשגרת חייהם, כאשר נמצא ברשותם מכשיר החייאה מציל חיים שיכול לסייע להעניק את הטיפול הדרוש במקרה של הפרעה בקצב הלב, דום לב ומצבים חריגים אחרים שעלולים להיות מסכני חיים.

מכשיר החייאה מסוג דפיברילטור ניתן לרכישה גם עבור אנשים פרטיים, כשהיצע המכשירים הזמינים הוא מגוון וגדול ויכול להתאים לכל צורך רפואי. כשמדובר על שימוש במכשיר דפיברילטור נגיש ופרקטי, ההמלצה היא לבחור בדפיברילטור קטן לשימוש ביתי שהוא גם נייד וגם קל משקל ולכן נוח לנשיאה לכל מקום. עלות של דפיברילטור כזה נעה בין 4000-7000 ₪, כשהמחירים עשויים להשתנות בהתאם לסוג הדפיברילטור, דגם, גודל ותכונות רבות אחרות.

השכרת דפיברילטור לשימוש עצמי – האם זה אפשרי ומתי זה כדאי?

העלות הגבוהה יחסית של מכשיר הדפיברילטור עשויה למנוע מאנשים רכישה של מכשיר כזה לשימוש ביתי ואישי, ולכן קיימת חלופה אחרת בעלות נמוכה יותר והיא השכרה של מכשיר דפיברילטור לתקופת זמן מתאימה. השכרת דפיברילטור מאפשרת לכל אחד להחזיק ברשותו מכשיר החייאה נגיש, בעלות מופחתת ועל פי הצורך. לרוב השכרה של מכשיר דפיברילטור שימושית במקרים נקודתיים כמו יציאה לחופשה, טיסה לחו"ל, צורך בשהייה במקום מרוחק מהבית ו/או ממקום שקרוב לבית חולים או מרכז רפואי זמין אחר.

ישנן חברות ומרכזים רפואיים המציעים שירותי השכרת דפיברילטורים בהתאמה אישית, כך שניתן לקבוע את משך זמן ההשכרה על פי הצורך, סוג מכשיר הדפיברילטור הדרוש לשימוש וצרכים אחרים.

איזה סוג דפיברילטור ניתן לשכור?

כיוון שקיימים סוגים שונים של דפיברילטורים, השכרה של דפיברילטור תהיה לרוב עבור דפיברילטורים מסוג אוטומטי. מכשירי החייאה אלו מאפשרים שימוש נוח, פשוט, יעיל ומהיר בהם ללא צורך בהכשרה או ידע רפואי קודם. בשונה ממכשירי דפיברילטור ידניים, הדפיברילטורים האוטומטיים מופעלים בצורה אוטומטית ועצמאית מיד לאחר הצמדת האלקטרודות אל עורו של המטופל.

באמצעות שימוש בדפיברילטור אוטומטי כל אחד יוכל לעשות בו שימוש במקרי חירום רפואיים ובכל ממקום, כאשר המכשיר מנחה את המשתמש כיצד לפעול והיכן למקם את האלקטרודות כדי לקבל חיווי עדכני וקריטי בנוגע לפעולת הלב של המטופל. אפשרות נוספת היא השכרת דפיברילטור מסוג חצי אוטומטי, כאשר השימוש במכשיר החייאה כזה מומלץ לרוב עבור אנשים שיש להם ניסיון קודם בהפעלת דפיברילטורים.

השכרת דפיברילטור
מכון שיקום לאחר ניתוח לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
קניית דפיברילטור
קניית דפיברילטור

דפיברילטור הוא מכשיר החייאה שמאפשר להעניק סיוע מידי לאנשים שעוברים אירוע לבבי. כיום קיים חוק שמחייב להציב דפיברילטורים במקומות ציבוריים גדולים. בעת קניית דפיברילטור, חשוב

לקריאת המאמר »
איפה קונים דפיברילטור
איפה קונים דפיברילטור?

דפיברילטור הוא מכשיר רפואי המשמש להחזרת פעימת לב סדירה לאחר עצירת לב פתאומית. כיום ניתן לקנות דפיברילטור במגוון חנויות ששייכות לתחום המכשור והציוד הרפואי. על

לקריאת המאמר »
072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!