הקשר בין מחלות לב לבעיות נפשיות

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

הלב הוא האחראי על תפקוד גופנו במובנים רבים. הוא האחראי להעברת החמצן והחומרים השונים אל כל חלקי הגוף והוא משמש מעין מנוע שאף פעם לא יכול לעצור. ישנן לא מעט מחלות לב וישנו קשר ישיר ועקיף בין מצבם הנפשי של אנשים ובין מחלות לב ובמיוחד בכל הנוגע לסטרס ולחץ. אפשר לראות כיצד אנשים במצבי לחץ קיצוניים עלולים לפתח בעיה לבבית.

 

תסמינים של לחץ נפשי

לחץ נפשי יכול לבוא לידי ביטוי במספר דרכים אך ישנם תסמינים אותם נוכל לזהות באופן ברור. התסמינים יכולים להשפיע על ההתנהלות הכללית בחיים ויש להם גם כמה תסמינים הקשורים ישירות לתפקוד הלב.

התסמינים הרגשיים יהיו תחושה של עצבנות, אובדן תענוג ואדישות, חרדות ורגשות פחד או לחץ ללא סיבה מוגדרת, עייפות וחוסר אנרגיה, מצב רוח ירוד, עצבנות וקושי בהתמודדות עם מצבים חדשים. מבחינה פיזית תסמיני לחץ נפשי יכולים להיות זיעת יתר, עייפות פיזית, קושי בריכוז, בזיכרון או בקבלת החלטות, עלולים להתפתח קשיים בעיכול, כאבי ראש, כאבי בטן ואף עלייה בחום הגוף.

ישנם גם כמה תסמינים המתייחסים ישירות לבעיות לבביות ובהם נוכל למצוא את הכאב בחזה, עלייה בלחץ הדם, קושי בנשימה תחושה של עצירת פעימות הלב, פעימות לב מהירות מאוד וחולשה.

 

הקשר בין עבודה ללחץ נפשי והשפעתו על הלב

העבודה יכולה להיות מלחיצה ביותר. אנשים רבים נושאים על כתפם מחויבות גדולה למקום העבודה, לעיתים בלחץ של שעות ותוך פעילות בכמה מישורים של רמות אחריות. העבודה תופסת את רוב ימנו, היא הופכת במידה מסוימת למרכז חיינו – חשוב לנו להחזיק בה כי היא מפרנסת אותנו.

המטען הרגשי שטומן בחובו הצורך להצטיין ולהיות טובים בעבודה גובה את מחירו מאנשים, שכן הם חווים לחץ נפשי בלתי מבוטל ופעמים רבות לא נותנים את דעתם להשלכות השונות של מצב רוחם על בריאותם הכללית. דיכאון, עצבנות יתר ולחץ נפשי כתוצאה מלחץ בעבודה יכולים להוביל להתפתחות בעיות לבביות שונות, ככל שהזמן עובר והלחץ אינו יורד, כך עלולות אותן בעיות להחמיר, לכן מומלץ לטפל בהן בהקדם.

 

דרכי טיפול

לגוף ולנפש קשר ישיר, שאפשר לדמות אותו לכדור שלג שמתגלגל. לחץ נפשי ומתח יכולים להוביל לבעיות לבביות, אך אם הבעיות הלבביות חמורות הן עלולות להוביל להתפתחות לחץ נפשי נוסף, דיכאון וחרדה וחוזר חלילה.

אם התרחש התקף חרדה או אם ישנם תסמינים פיזיים המעידים על כך שהלחץ הנפשי נותן אותותיו בגוף, מומלץ לפעול ללא דיחוי. ישנם מגוון טיפולים שיכולים לסייע לחזור לשגרה או להתמודד בצורה מיטבית יותר עם שלל התסמינים. טיפול אחד הוא קוגניטיבי התנהגותי והוא מבוסס על שיחות עם תרפיסטים המתמחים בתחום זה. כמובן שכל מקרה לגופו, יש מי שיתאימו לו שיחות אחד על אחד, יש שבקבוצות ויש שיעדיפו טיפול ממוקד יותר, לדוגמה CBT. לצד הטיפול הרגשי או בנוסף לו, ניתן לפנות גם לטיפול תרופתי, התאמה מדויקת של תרופות, ניהול ומעקב אחר התסמינים ושימוש בכלים נוספים יכולים להוביל להטבה משמעותית. שתי הגישות יכולות להיות משלימות זו לזו ולסייע למנוע את התפתחות הבעיות הלבביות.

מכון שיקום לאחר ניתוח לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
הפרעת שינה
כיצד הפרעות שינה משפיעות על בריאות הלב?

במרוץ החיים המודרני, לישון טוב בלילה יכול לפעמים להרגיש כמו מותרות. עם זאת, מה שרבים עשויים לא להבין הוא עד כמה שינה – או היעדרה – משפיעה על בריאות הלב. מאמר זה בוחן את הקשר המורכב בין הפרעות שינה למחלות לב, ומבהיר כיצד מצבים כמו נדודי שינה, דום נשימה בשינה ותסמונת רגליים חסרות מנוחה יכולים להיות בעלי השפעות מרחיקות לכת על מערכת הלב וכלי הדם שלך. אז, תפסו מושב נוח ובואו נצלול להבנה מדוע תפיסת ה-Z חשובה יותר ללבכם ממה שאתם עשויים לחשוב.

לקריאת המאמר »
טיסה
מתי מותר לטוס אחרי ניתוח מעקפים?

אם השאלה היא מתי מותר לטוס אחרי ניתוח מעקפים, התשובה תהיה 3 חודשים ועד חצי שנה לאחר ההליך. עם זאת, ישנם מספר היבטים שונים בנושא זה שחשוב להכיר. רגע לפני שעולים על המטוס, כדאי לעבור על המידע הבא לפניכם.

לקריאת המאמר »
טיסה
האם מותר לטוס עם קוצב לב?

לשאלה, האם מותר לטוס עם קוצב לב, יש כמה תשובות אפשריות. בראש ובראשונה, צריך לקחת בחשבון את סוג הבעיה שאתם מתמודדים איתה, עוד לפני שלוקחים בחשבון את הפקטור של הקוצב. המשיכו לקרוא, בשורות הבאות נספק תשובה מקיפה לשאלה זו.

לקריאת המאמר »
התקף לב
אימוץ קלנועית מתקפלת בשיקום לאחר התקף לב

לאחר שחווית התקף לב, חשוב לתת עדיפות לשיקום ולבצע שינויים הדרושים באורח החיים כדי להבטיח החלמה מוצלחת. היבט חשוב אחד בתהליך ההחלמה הזה הוא מציאת דרכים להישאר פעיל תוך נקיטת אמצעי זהירות כדי למנוע מאמץ יתר, נחקור כיצד קלנועיות מתקפלות יכולים למלא תפקיד משמעותי בשיקום לאחר התקף לב ונספק עצות מועילות כיצד להתנהג לאחר התקף לב.

לקריאת המאמר »
ניתוח לב
רשלנות רפואית בניתוחי לב

ניתוחי לב הם פעולות כירורגיות מורכבות וחיוניות לטיפול במחלות לב חמורות. עם זאת, כמו בכל הליך רפואי, גם בניתוחי לב עלול להתרחש מקרה של רשלנות רפואית, אשר עלול להוביל לנזק משמעותי למטופל, ואף למוות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!