דפיברילטור מחיר

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

דפיברילטור מחירעבור דפיברילטור מחיר משתנה בהתאם לסוגו, קיימים שני סוגים שמיועדים למגזר הפרטי והם דפיברילטורים אוטומטיים וחצי אוטומטיים. מכשירים אלו מגיעים בגדלים שונים ובתצורות שונות כאשר הם מותאמים לקהל שאין לו ניסיון. ניתן למצוא דפיברילטור ביתי או נייד שניתן למקם בכל בית או לקחת אתכם. בכל מקרה בו רכשתם דפיברילטור יש לקחת בחשבון את הוראות השימוש. לדוגמא, אם לא נעשה שימוש במכשיר במשך שנתיים יש להחליף מדבקות. דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים וכל מי שנמצא בסיכון לאירוע לב חייב להצטייד במכשיר זמין לו בכל עת. 

 

דפיברילטור מחיר – מה זה?

דפיברילטור הוא מכשיר שמטרתו פשוטה וחשובה – להציל חיים. דפיברילטורים מאז ומתמיד היו חלק בלתי נפרד מתחום הרפואה רק שבשנים האחרונות הם נעשו נגישים יותר לכלל האוכלוסייה. אם הסתובבתם ברחוב בשנה האחרונה יכולתם לראות התפתחות של יותר ויותר מכשירים מפוזרים במקומות שונים, לרוב עם שילוט בצבע צהוב המצביע על המיקום המדויק של המכשיר. הדפיברילטורים הם עולם ומלואו, יש שלושה סוגים עיקריים של דפיברילטורים כאשר הפופולריים מבניהם יהיו דפיברילטור אוטומטי וחצי אוטומטי. אלו הם הדפיברילטורים המשמשים את המגזר הפרטי. בהמשך נדבר בהרחבה על כל אחד מהסוגים.

עכשיו נגיע לחלק בו נסביר קצת על הדרך בה הדפיברילטור עובד. כאמור, יש סוגים שונים של דפיברילטורים והמטרה היא להנגיש את המכשיר ככל הניתן לאדם ללא שום ניסיון רפואי. הדרך בה הדפיברילטור עובד היא די פשוטה, כל מה שיש לעשות הוא להסיר את המדבקות שנמצאות בערכה ולהדביק אותן על בית החזה של המטופל. תוכלו לראות ולשמוע הוראות מדויקות במהלך הפעולה במכשירים המתקדמים. יש מכשירים שיש בהם צג המצביע על המיקום המדויק בו יש למקם את הדפיברילטור ולכן, אם בחרתם לרכוש ערכה יש לוודא שכל ההוראות מובנות וקיימות, אם לא אנחנו ממליצים ללמוד איך להפעיל אותו במקום מקצועי.

לאחר הדבקת המדבקות (אלקטרודות) יש להתרחק מעט והמכשיר מודד את קצב הלב, בהתאם לתשובות שמקבל המכשיר הוא ישלח פולסים בגובה מתאים – כך פועל המכשיר האוטומטי. כאשר מדובר על מכשיר חצי אוטומטי יהיה עליכם ללחוץ על הפעלת המכשיר בהתאם לנורית החיווי. לאחר קבלת פולס (שוק) יש להמשיך לעסות את הלב בהתאם להנחיות שקיבלתם וכמו כן, תקבלו התראה האם יש לבצע שוק חשמלי נוסף. 

סוגי דפיברילטורים 

 1. דפיברילטור אוטומטי חיצוני אלו הם המכשירים שמפוזרים במקומות ציבוריים. למעשה, על פי חוק המכשירים חייבים להיות נוכחים במקומות ציבוריים אך בפועל אנחנו לא רואים שזה קורה באופן כולל, אלא במקומות מסוימים. המכשיר מכונה גם AED, הוא נועד לתת מענה על ידי אדם ללא ניסיון וכמובן, אין זה אומר שלא צריך לקרוא לכוחות מד"א, המטרה של דפיברילטור הוא לתת מענה ראשוני. הדפיברילטורים ברובם יהיו בעלי צג המצביע שלב אחרי שלב על הפעולות שיש לנקוט, ועם הוראות קוליות בעברית. מלבד להדבקת האלקטרודות אתם לא צריכים להפעיל כלום במכשיר (בהתאם לסוג היצרן). 
 2. דפיברילטור חצי אוטומטי – מכשירים אלו פחות מתקדמים מאשר המכשירים האוטומטיים, הם נקראים SAED והם נמצאים במעט מקומות ציבוריים, ניתנים לרכישה למגזר הפרטי ומרפאות פרטיות, אמבולנסים ועוד. ההבדל העיקרי בין הסוגים הוא שכאן הפעולה נעשית באמצעות לחיצה על כפתור כדי להעביר את הפולסים למטופל.
 3. דפיברילטור ביפאזי – דפיברילטור ביפאזי נחשב ליותר מורכב גם מבחינת הפעלה וגם הוא נותן נתונים מדויקים. גם כאן אנחנו מחברים את 2 האלקטרודות סמוך ללב המטופל, אך בהשוואה לדפיברילטור מונופאזי, גם הזרם יוצא לשני כיוונים, הכיוון הראשונה הוא מאלקטרודה אחת ללב וממנו אל האלקטרודה השניה בשני הכיוונים (כלומר שהתנועה מגיעה בסופו של דבר חזרה אל האלקטרודה הראשונה). הדפיברילטור הביפאזי מייצרת אימפקט זהה למכשיר המונופאזי רק בעוצמות נמוכות יותר הנמדדות בג'אול.

דפיברילטור מחיר – כמה זה עולה?

המטרה העיקרי במכירה של דפיברילטורים היא שכל אדם יוכל לקבל מענה ראשוני ללא תלות בהגעתם של כוחות הצלה. נסביר, יש מעל 8,000 אירועי לב בשנה ועל פי מחקרים ניתן לראות שמעל 1,000 מקרים המטופל ניצל בזכות מענה ראשוני הכולל החייאה, שימוש בדפיברילטור ואחרים. המחירים של דפיברילטורים בישראל נמוכים ביחס למה שציפינו, המחירים נעים בטווח של 4,000 ש"ח עד 5,200 ש"ח. שימו לב, יש ערכות מתקדמות שמחירן עשוי גם להגיע ל-8,000 ומעלה ש"ח אך אלו הם מכשירים המיועדים בעיקר למרפאות. 

 

ריכזנו עבורכם טבלה הממחישה מחירים בהתאם לסוג הדפיברילטור:

סוג דפיברילטור מחיר הערות
דפיברילטור AED 4,000-7,500 ש"ח מכשירים המיועדים לשימוש חיצוני, אך גם יכולים לשמש בתור דפיברילטורים ניידים שעובדים על סוללות. משקלם בין ק"ג בודד ל-2.
דפיברילטור SAED 4,500-7,000 ש"ח דפיברילטור חצי אוטומטי, ניתן לרכוש את המוצר של החברות פיליפס, Zoll, HeartShine וכמו כן, ניתן לרכוש את המוצרים דרך מד"א או חברות פרטיות. 

 

בעיות לב הן גורם מרכזי למוות ולנכות ברחבי העולם. בעיות בלב עשויות להיגרם ממגוון דברים כולל אורח חיים, גנטיקה וגורמים סביבתיים. הכרת גורמי הסיכון למחלות לב יכולה לעזור לך לנקוט בצעדים להפחתת הסיכון לבעיות אלו, וכך לחיות חיים בריאים יותר. 

תסמינים נפוצים של בעיות לב כוללים כאבים בחזה, קוצר נשימה, עייפות, דפיקות לב, סחרחורת ועוד. אפשרויות הטיפול בבעיות לב נעות משינויים באורח החיים דרך תרופות ועד ניתוחים. אבחון וטיפול מוקדם חיוניים על מנת למנוע סיבוכים חמורים או מוות ממחלות לב, כשאחד מהטיפולים הללו נעשה באמצעות מכשיר דפיברילטור שנחשב למכשיר הכרחי ומציל חיים.

מהו דפיברילטור?

דפיברילטור הוא מכשיר רפואי המשמש להחזרת קצב לב תקין בחולים עם הפרעות בקצב הלב, ואף עבור אנשים שלקו בדום לב כתוצאה מעצירת פעולת הלב. המכשיר פועל על ידי מתן שוק חשמלי לשריר הלב, שיכול לעזור באיפוס הקצב הטבעי של הלב ולהחזיר למטופל דופק ונשימה תקינים שיצילו את חייו. 

דפיברילטורים משמשים בדרך כלל במצבי חירום, כגון כאשר אדם סובל מהתקף לב או דום לב פתאומי. הם נמצאים בשימוש נרחב גם במסגרות בית חולים ומתקנים רפואיים אחרים, נוסף על שימוש נרחב שלהם גם במקומות ציבוריים גדולים כמו קניונים, שדות תעופה ועוד. דפיברילטורים מגיעים בצורות ובגדלים שונים, מיחידות ניידות ועד למכונות גדולות שנמצאות בבתי חולים ובמרפאות.

אילו סוגים יש של דפיברילטור?

כאמור, דפיברילטורים הם מכשירים רפואיים המספקים שוק חשמלי ללב על מנת להחזיר את קצב הלב התקין. ישנם סוגים שונים של דפיברילטורים זמינים, כשכל אחד מהם מיועד לשימושים ספציפיים בהתאם למצבו של המטופל. 

הסוג הנפוץ ביותר הוא דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED), המשמש במצבי חירום. סוגים אחרים כוללים דפיברילטורים מושתלים (ICD) ודפיברילטורים לבישים (WCD). לכל סוג יש יתרונות וחסרונות משלו, לכן חשוב להבין את ההבדלים לפני שמחליטים איזה מהם כדאי לרכוש:

 • דפיברילטור ידני – דפיברילטורים ידניים הם מכשירים רפואיים המשמשים להחזרת פעימות לב תקינות בחולים עם דום לב. הם משתמשים בזרם חשמלי במינון שנקבע בצורה ידנית כדי להעביר אנרגיה ללב, מה שיכול לעזור לשחזר את קצב הלב של המטופל ולשפר את סיכויי ההישרדות שלו. סוג זה של דפיברילטור ידני קיים כיחידה חיצונית כשיחידה פנימית, כשהשימוש נעשה על פי צרכי כל מטופל.
 • דפיברילטור חיצוני אוטומטי – דפיברילטור נייד שפועל בצורה אוטומטית כדי לתת שוק חשמלי ללב כדי להחזיר לו את פעולתו התקינה. הוא מיועד לשימוש על ידי אנשי מקצוע רפואיים ואנשים שאין להם ניסיון רפואי כאחד, כיוון שהמכשיר מנתח בצורה עצמאית את סוג ועוצמת השוק החשמלי שצריך לתת ללב, כך שניתן להשתמש בו גם במקרים של דום לב פתאומי.
 • דפיברילטור מושתל – זהו דפיברילטור פנימי שמושתל בצורה כירורגית מתחת לעור קרוב ללב, והם מחוברים עם אלקטרודות מיוחדות ללב כדי להעניק לו שוק חשמלי במידת הצורך כאשר המטופל סובל מפרפור חדרים ובעיות אחרות בקצב הלב.
 • דפיברילטור לביש – דפיברילטור שהוא סוג של אפוד הנלבש בצורה חיצונית על הגוף, ומטרתו לזהות מצבים מסכני חיים של מטופלים כשקצב הלב שלהם נפגע. המכשיר מעניק שוק חשמלי בצורה אוטומטית כשעולה הצורך בכך, והוא ניתן ללבישה והסרה בצורה נוחה ופרקטית עבור המטופל.

מה היתרונות של דפיברילטורים ניידים?

דפיברילטורים ניידים הם מכשירים חיוניים וקלים לשימוש, מה שהופך אותם לחלק חיוני בטיפולי חירום. הם יכולים לשמש אנשי מקצוע מיומנים או אנשים ללא כל ניסיון רפואי במצבי חירום, והם נמצאים לעתים קרובות באמבולנסים, בתי חולים וגם מקומות זמינים אחרים שיש בהם קהל גדול של אנשים. דפיברילטורים ידניים יכולים לשמש כדי לסייע בהצלת חיים במקרים של דום לב פתאומי, מה שהופך אותם לכלי רב ערך עבור הצוות הרפואי וגם אנשים שנקלעים למצבים לא צפויים כשאדם זר מקבל לידם דום לב.

כיצד משתמשים בדפיברילטור נייד?

היחידות הניידות של הדפיברילטורים הם בעיקר מהסוג החצי אוטומטי, כך שהם יכולים להיות שימושיים גם עבור אנשים ללא כל הכשרה רפואית וידע בהחזרת קצב הלב במקרה שאדם חוטף דום לב או פרפור חדרים. 

דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED) הוא מכשיר שניתן להשתמש בו כדי לעזור להציל את חייו של אדם שעבר דום לב. זהו מכשיר נייד שיכול לשמש כל אחד, גם אדם שהוא ללא הכשרה רפואית קודמת. מכשירי AED מתוכננים להיות פשוטים לשימוש, והם מספקים הנחיות ברורות כיצד להפעיל אותם. לדעת כיצד להשתמש נכון ב- AED יכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות במצב חירום.

מחיר דפיברילטור – כמה זה עולה ומתי כדאי לרכוש כזה?

אין ספק כי דפיברילטור הוא מכשיר חשוב וחיוני לצורך הצלת חיים במקרה חירום, ולכן אנשים רבים בוחרים לרכוש דפיברילטור לשימוש ביתי או אפילו לשימוש משרדי בבית העסק שלהם. מחיר דפיברילטור אינו קבוע ועשוי להשתנות בהתאם לסוג המכשיר, הדגם שלו וכן גם התכונות שיש בו. אפשר לומר באופן כללי כי טווח המחירים של דפיברילטורים המיועדים לשימוש ביתי/פרטי נע בין 4000 ועד 7000 ₪ למכשיר.

מכשיר דפיברילטור ביתי מחירמכשיר הדפיברילטור הוא מכשיר המציל חיים. פשוט מציל חיים. מוות כתוצאה מאירוע לבבי הוא גורם התמותה השני בעולם וקרוב ל-10,00 איש ברחבי ישראל מתים ממנו מידי שנה. רבים מהם היה ניתן להציל אם בתוך דקות ספורות היו מטפלים בהם באמצעות דפיברילטור עד להגעת כוחות ההצלה הרשמיים. 

הדפיברילטור מסייע במקרים של הפרעות קצב לב מסוג מסוים (שהם הנפוצים באירועי הלב) ומטרתו להחזיר את קצב הלב למצב תקין. ככל שהשימוש בדפיברילטור יעשה מהר יותר ובסמוך לתחילת האירוע (איבוד ההכרה ואיבוד הדופק), יעלו גם סיכויי הישרדותו של הנפגע. הדפיברילטורים, ביחוד לו האוטומטיים, הם מכשירים ניידים לא גדולים, אשר מסוגלים בצורה אוטומטית לנהל את המצב. צריך רק לחברם לגוף הנפגע, להפעיל את המכשיר ומשם המכשיר מנתח, מנטר ובודק את המצב ולאחר מכן, באמצעות הוראות ברורות בעברית, מורה על המשך הטיפול. ברוב המקרים החמורים, הוא יצביע על הצורך במתן שוק חשמלי.

פריסה רחבה ומצילת חיים

העובדה שמכשיר כל כך קטן וכל כך פושט יכול להצליח חיים בצורה מהירה כאשר את כל התפעול מסוגל לבצע כל אחד, גם אם לא עבר שום הכשרה, הביאה להבנה שמדובר במכשיר שחייב להיות בכל מקום. התועלת שלו היא עצומה. עבור מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר פעוט שיש להוציא לעומת הרווח העצום שהוא יכול להעניק לנו בזמן אירוע.

גם המדינה הבינה את חשיבות העניין ולכן הוציאה חוק לפיו כל מוסד או מקום ציבורי אשר באים בשעריו למעלה מ-500 איש, חייב לרכוש ולהתקין במקום בולט את מכשיר הדפיברילטור, כך שכל אחד יכול לגשת ולהשתמש בו בשעת הצורך. המחשבה הייתה שבמקומות הומי אדם, הסיכוי להתרחשות אירוע גבוהה יותר וכן ימצאו יותר אנשים שיתפעלו את המכשיר (כאמור, כל אחד יכול לתפעל אותו, מגדול ועוד קטן).

לצד החובה המוטלת על בעלי מקומות הומי אדם (כמו קניונים, אולמות אירועים ועוד), החלה תופעה של רכישת דפיברילטורים גם לבתים פרטיים ומקומות קטנים בהרבה. הרציונל ברור, להצבת מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר לא גבוה במיוחד, בטח לא ביחס לתועלת שהוא מפיק. נכון, אירוע של התקף לב לא מאוד נפוץ אבל הוא בהחלט יכול להתרחש ולכן אנחנו רוצים להיות בטוחים שכשהוא קורה, יש לנו מענה מצוין לסיטואציה הקריטית. כל זה הביא אנשים פרטיים לרכוש לבתיהם מכשיר. לאו דווקא מדובר באנשים מבוגרים (כחלק ממערך ההתכוננות שלהם לאירוע לבבי) אלא גם לאנשים צעירים, משפחות צעירות וכד'. אנשים פרטיים גם מתאגדים בקבוצות. למשל קבוצה של שכנים ברחוב אחד, דפיברילטור המוצב בלובי של בנין מגורים, כמה בעלי חנויות סמוכות וכו'. חשוב להבהיר, מכשירים ביתיים אינם שונים בפעולתם או ביכולותיהם ממכשירים המוצבים במוסדות ענק (בבתי חולים או אצל גורמי רפואה אחרים ניתן מצוא מכשירים מתקדמים יותר) לכולם אותה התוצאה. גם בכל הקשור להצבת מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר זהה כמעט לחלוטין לאלו במקומות הומי אדם.

להציל חיים במחיר פעוט

אז אותם אנשים פרטיים לא מחויבים לכך אבל מבינים את החשיבות של מכשיר שמציל חיים בכל זמן ורגע. כרגע, המדינה אינה מסבסדת רכישה עצמית של דפיברילטורים אבל חברות רבות, המייבאות את המכשיר מציעים בור מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר נוח מאוד, כדי להגביר את הפריסה החשובה, גם במקומות עם תנועה קטנה יותר. חשוב גם לזכור, שאומנם חלק מן המכשירים נקנים על ידי אנשים פרטיים מתוך דאגה לשלום יקיריהם אבל לרוב חלק אחר יקנה על ידי קבוצה של אנשים (למשל ועד בית או קבוצה של סוחרים במקבץ חנויות, כך שעבור עלות מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר שיתחלק בין כולם ויהיה נמוך יחסית). וכמו תמיד, למדו אותנו שלחיים אין ערך והם שווים כל סכום. מעבר למליצה שבדבר, ברור שעם מכשיר דפיברילטור ניתן ממש להציל חיים, במחיר קטן.

הפרמטרים המשפיעים על מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר

כמו כל מוצר חשמלי, גם אם מדובר על מכשיר רפואי, מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר המשתנה בהתאם ליכולותיו. היכולות הבסיסיות נמצאות בכל דגם – היכולת לתת שוק חשמלי ולהציל את האדם. אבל ישנם דגמים או יצרנים שונים, הנחשבים לאיכותיים יותר ולכן עבורם מכשיר דפיברילטור מחיר גבוה יותר.  יש מכשירים עם פונקציות מתקדמות יותר, שמני טעינה משתנים, כמות שוקים חשמליים היכולים להינתן בין ההטענות ועוד. 

מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר נקבע גם על פי סוג הדפיברילטורים. מכשירים מקצועיים המופעלים על ידי גורמי מקצוע מוסמכים יעלו הרבה יותר אבל לרובנו, יהיה חשוב לקנות מכשיר דפיברילטור אוטומטי, שכן מכשיר זה מיועד להפעלה על ידי כל אחד ועושה את הפעולות בצורה אוטומטית או על ידי הדרכה ברורה ופשוטה למשתמש. טווח מכשיר דפיברילטור מחיר ינוע בין 4000-700 ₪.

מכשיר דפיברילטור ביתי מחיר כולל את המכשיר עצמו, סוללה (יש לבדוק את זמן החלפתה, אחת לכמה שנים, בהתאם למותג המכשיר) ואלקטרודות אותן מצמידים לאדם הפגוע (והן חד פעמיות). בחלק מן המקרים המחיר יכלול גם ארון לאחסון הדפיברילטור – אך לא בכל המקרים. יש להקפיד שאתם רוכשים רק מותגים ידועים (לצורך האחריות) ומחברה יבואנית מקצועית המתמחה בתחום.

קראו עוד: כמה עולה דפיברילטור

דפיברילטור ביתידפיברילטור ביתי הוא מוצר שבעבר היה מוכר רק כציוד רפואי לגורמים רפואיים, אך היום ניתן למצוא דפיברילטורים במרחבים ציבוריים וגם בבתים של אנשים. הדפיברילטור יכול להיות נייד ולהגיע למשקל שנע בין ק"ג אחד ועד שלושה ק"ג. המכשיר עובד על סוללות ככה שניתן לנוע איתו ממקום למקום. אם אתם מחפשים דפיברילטור ביתי הנה כל מה שאתם צריכים לדעת. 

 

מהו דפיברילטור ביתי?

דפיברילטור ביתי נקרא גם דפיברילטור חיצוני, אם בשפה המקצועית AED. דפיברילטור חיצוני הוא למעשה דפיברילטור שלא מחובר באמצעות השתלה או באמצעות חיישנים לגוף האדם. מה שקורה בפועל הוא שבכל מקרה של אירוע לב יש להוציא את המכשיר ולחבר אותו למטופל. בעוד שלחלק מהאנשים יש דפיברילטורים מושתלים שתפקידם לעקוב אחרי קצב הלב ולהעניק להם גלי הלם במידת הצורך, יש גם דפיברילטורים שלא מחוברים לגוף האדם או מולבשים. 

דפיברילטורים ביתי הוא דפיברילטור נייד קל משקל שפועל על ידי סוללות. לרוב הדפיברילטור יהיה ממוקם בארון עם ערכה מתאימה, ערכת עזרה ראשונה ומסכת החייאה. התפקיד העיקרי של AED הוא לתת מענה בזמן מהיר עד להגעת כוחות ההצלה. ניתן למצוא דפיברילטורים גם במקומות ציבוריים כמו מסעדות, מרחבים ציבוריים, בתי חולים וכן הלאה. היתרון של AED הוא שאין צורך בידע רפואי קודם, אלא כל אחד יכול לבצע את המלאכה בהתאם להנחיות המכשיר. מכשירי AED וגם מכשירי SAED מלווים את המטפל בכל רגע נתון מפתיחת הערכה. 

המכשיר מלווה את המטפלים בהנחיות קוליות בעוד יש דגמים משודרגים שיכולים גם להנחות את המטפלים באמצעות צג. דפיברילטור ביתי מנחה אתכם בכל שלב, בתור התחלה הדפיברילטור ינחה אתכם היכן למקם את הרפידות שתפקידן לעקוב אחרי קצב הלב ולשלוח פולסים חשמליים ללב. לאחר מכן תקבלו פידבק נוסף לאחר בחינה של קצב הלב. 

 

מי יכול להשתמש במכשיר AED?

כל אדם יכול להשתמש בדפיברילטור ביתי AED וגם SAED – נסביר על ההבדל בהמשך. מכשירים אלו נחשבים לבטיחותיים ואינם יכולים לגרום לנזק. AED נועד לתת מענה זמין על ידי כל אדם ברגע שפגש אדם שסובל מאירוע לב. המכשירים הם מכשירים אוטומטיים, כל מה שיש לכם לעשות הוא לעקוב אחרי ההנחיות של המכשיר, לחבר את הרפידות לבית החזה בהתאם להנחיות ומכאן הדפיברילטור נותן פולסים חשמליים. כאשר מדובר על SAED שהוא דפיברילטור חצי אוטומטי, המכשיר ינחה אתכם מתי יש ללחוץ על הכפתור למתן פולס חשמלי – זה ההבדל בין שני המכשירים בגדול. 

 

מה צריך לבדוק כאשר בוחרים דפיברילטור ביתי?

כאשר אתם מעוניינים לרכוש דפיברילטור ביתי יש מספר דברים שתרצו לשים לב אליהם. כנראה שאם בחרתם דפיברילטור ביתי יש לכם סיבה ספציפית, אולי יש חולה לב בבית או בבניין ואתם רוצים להיות שם כדי לתת מענה זמין. הדבר הראשון שאתם רוצים לקחת בחשבון הוא העיצוב.

 • עיצוב – על אף שזה נראה כמו פרט שולי, דווקא העיצוב הוא הבחירה הראשונה שלכם. אנחנו רוצים לבחור במכשיר שהוא ידידותי למשתמש. ישנם לא מעט מכשירי AED אשר מגבילים את השימוש והופכים אותו להרבה יותר פשוט דווקא בגלל העיצוב. הדגם הפופולרי העונה על הדרישה הזאת הוא Heartsine של חברת Samaritan. העיצוב הופך את המוצר ליותר נגיש ויותר מוכר לכל עובר אורח.
 • הנחיות – רוב המכשירים מגיעים עם הנחיות קוליות, אבל אתם רוצים לוודא קודם כל שההנחיות הן בעברית. אם תרצו, תוכלו לבחור גם מכשיר דפיברילטור ביתי שמציג לכם את מה שאתם צריכים לעשות על גבי צג המכשיר. אם ישנן שפות נוספות שתרצו שיהיה שימוש בהן במכשיר, יש לבדוק זאת מול הספק.
 • עמידות – דבר נוסף שנרצה לבדוק היא העמידות של המוצר. השימוש במכשיר ביתי לא חייב להיות בבית, אלא להיות נגיש גם למקומות חיצוניים. לכן, נרצה לבדוק עמידות בפני חשיפה לחול ולמים. לכל דפיברילטור יש דירוג IP (הגנה מפני חדירת מים וחול). מדובר על כלי מדידה אוניברסלי ויש לוודא האם אתם צריכים מכשיר כזה או לא.
 • אורך חיים – כאשר אתם בוחרים דפיברילטור ביתי, בין אם מדובר על מכשיר אוטומטי או חצי אוטומטי תרצו לבדוק מה אורך החיים שלו וכל אחד מהאביזרים. לצורך הדוגמא, נרצה לבדוק מה חיי אורך הסוללה שכן החלפת סוללה צריכה להיות בכל שנתיים עד ארבע שנים ועלות הסוללה מגיע למעל 800 ש"ח. שימו לב כמה זמן המדבקות מחזיקות כיוון שרפידות לא תקינות לא יעזרו לכם במקרה בו תצטרכו להפעיל את המכשיר. מלבד לאלו, נרצה לבדוק גם את מספר הפולסים החשמליים שכל מכשיר נותן, למכשירים ביתיים כמות הפולסים החשמליים תנוע בין 60 ל-300.

כמה עולה דפיברילטור ביתי?

המחיר של מכשירי דפיברילטור ינוע בטווח רחב, המחיר משתנה בהתאם לאחריות, אורך חיים, סוללות, מספר פולסים ואחרים. המחיר נע בטווח שמתחיל מכ-4,200 ש"ח ומגיע למעל 8,000 ש"ח. כאשר אתם בוחרים את המכשיר יש לקחת בחשבון את מחירי הסוללות, מחירי החלפת רפידות ואחריות יצרן. 

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!