דפיברילטור מומלץ

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

דפיברילטור מומלץדפיברילטור הוא מכשיר חשמלי חשוב מאוד שמאפשר להעניק סיוע במקרה בו אדם בסביבתנו עובר אירוע לבבי. הלב הוא אחד מגורמי המוות המרכזיים בארץ ובעולם ולכן קיים חוק שמחייב להציב דפיברילטורים במקומות ציבוריים גדולים. אך כיצד נבחר דפיברילטור מומלץ? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מה זה דפיברילטור?

לפני שנסביר כיצד לבחור דפיברילטור מומלץ, חשוב להבין מהו בכלל דפיברילטור, כיצד עובד וכיצד יש להפעיל אותו. דפיברילטור הוא מכשיר החייאה חשמלי שמספק שוק חשמלי חזק ומאפשר להחזיר את קצב הלב לפעילות סדירה. המכשיר מיועד לשימוש במקרה שאדם בסביבתכם עובר אירוע לבבי כלשהו, כמו דום לב, התקף לב או הפרעה בקצב הלב. על ידי שימוש במכשיר ניתן להחזיר את פעילות הלב להיות סדירה. חוק הדפיברילטורים מחייב מקומות ציבוריים גדולים, בהם עוברים יותר מ-500 אנשים ביום להציב דפיברילטור במקום בולט כך שכל אחד יוכל להשתמש בו במקרה הצורך. 

כיצד הדפיברילטור עובד?

כפי שהבנו, הדפיברילטור מספק שוק חשמלי חזק על מנת להחזיר את קצב הלב לפעילות סדירה. למעשה המכשיר כולל שני לוחות מתכת, או בשמן המקצועי אלקטרודות. על מנת להשתמש במכשיר יש להצמיד את האלקטרודות לחזה של המטופל. דרך האלקטרודות הללו,  למעשה יעבור השוק החשמלי מהמכשיר לחזה של המטופל. על ידי השוק החשמלי, למעשה פעולת הלב תיעצר לרגע ולאחר מכן צריכה לחזור לפעילות סדירה ולקצב סדיר. כלומר, המכשיר מאפשר לבצע ללב מעין ריסטארט, כמו שעושים למכשיר חשמלי. 

 

כיצד נפעיל את המכשיר?

במידה שאדם בסביבתכם עובר אירוע לבבי ויש דפיברילטור באזור עליכם לקחת אותו ולהפעיל אותו. את הדפיברילטור הניחו על הרצפה ליד המטופל. חשוב לוודא שהוא מונח בצורה יציבה על הרצפה על מנת שהשימוש בו יתבצע כהלכה. בדרך כלל הדפיברילטורים שמוצבים במקומות ציבוריים הם דפיברילטורים אוטומטיים כך שניתן להפעיל אותם בקלות על ידי לחיצת כפתור אחת. לאחר מכן, יש להצמיד את האלקטרודות לחזה של המטופל. בשביל שהשוק החשמלי ישפיע על הלב באופן מדויק ומקסימלי ככל הניתן חשוב להניח את האלקטרודות במקום המיועד לכך. ברוב המקרים, יהיו איורים על גבי הדפיברילטור שיסבירו היכן יש למקם את האלקטרודות. חשוב קודם כל להבחין בין אלקטרודה לצד ימין לבין צד שמאל. חשוב מאוד להצמיד כל אלקטרודה לצד הנכון ולשים לב שאתם מצמידים את אלקטרודת ימין לצד ימין של המטופל ולא שלכם, וכך גם לגבי אלקטרודת שמאל. את אלקטרודה ימין יש להדביק מעל קו הפטמות ומתחת לעצם הבריח, בצד ימין. את האלקטרודה של צד שמאל יש להדביק מתחת לקו הפטמות באזור שריר החזה, בצד שמאל. 

 

בחרו דפיברילטור קל לשימוש

על מנת לבחור דפיברילטור מומלץ, אחד הפרמטרים החשובים הוא לבחור דפיברילטור קל לשימוש. קלות השימוש תלויה בפרמטרים שונים כמו הנדסת האנוש של המכשיר והוראות ההפעלה שלו. הנדסת האנוש תשפיע על הקלות של ההפעלה, כאשר דפיברילטורים אוטומטיים בדרך כלל יופעלו על ידי לחיצת כפתור. לכל דפיברילטור צריכות להיות הוראות הפעלה שיאפשר לאדם ללא רקע או ניסיון רפואי להשתמש במכשיר. בדרך כלל מדובר בהוראות קוליות שמלוות את המפעיל במהלך השימוש במכשיר. ככל שהוראות ההפעלה פשוטות יותר וברורות יותר להבנה כך יהיה מדובר בדפיברילטור מומלץ יותר. 

בחרו בדפיברילטור עם סוללה איכותית

פרמטר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור דפיברילטור מומלץ הוא הסוללה שלו. חשוב לבחור בדפיברילטור עם סוללה איכותית על מנת שתשמש אתכם לאורך זמן. ככל שהסוללה תחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר כך יהיה מדובר בדפיברילטור מומלץ יותר. שימו לב, שבדרך כלל ההמלצה תהיה להחליף את הסוללה של הדפיברילטור בכל ארבע שנים. 

 

בחרו בדפיברילטור עם מכסת שוקים חשמליים גבוהה יחסית

פרמטר נוסף שיעזור לכם לבחור דפיברילטור מומלץ הוא מספר מכסת השוקים החשמליים שהוא מסוגל לספק. לכל דפיברילטור יש מספר מוגבל של שוקים חשמליים. מדובר במכשיר שמיועד לספק מענה בשעת חירום ולכן אתם רוצים להיות בטוחים שהוא כולל מכסת שוקים חשמליים גבוהה יחסית. בדרך כלל מספק השוקים החשמליים לכל דפיברילטור ינוע בין 60 ל-300. דפיברילטורים עם מכסת שוקים חשמליים גבוהה יותר נחשבים למומלצים יותר. 

 

אל תשכחו אחריות

בנוסף, עוד דבר שחשוב לקחת בחשבון בשביל לבחור דפיברילטור מומלץ הוא מספר שנות האחריות שמגיעות עם הרכישה. בדרך כלל, המכשירים יגיעו עם חמש שנות אחריות אך ניתן לרכוש מכשירים שמגיעים עם שמונה שנות אחריות. ככל ששנות האחריות רבות יותר כך מדובר בדפיברילטור מומלץ יותר. שימו שלב כי האחריות ניתנת מהיצרן ולא מהיבואן. 

בנוסף, לפני שאתם רוכשים דפיברילטור חשוב לבדוק כי מדובר בדפיברילטור מאושר. אישור יכול להינתן על ידי ה-FDA מנהל המזון והתרופות האמריקאי או ה-CE האירופי. כמו כן, חשוב לבדוק כי המכשיר עבר תקן עמידות לחום, לחות ומכות ועבר תקן אטימות. 

 

ומה לגבי המחיר?

כל הפרמטרים שציינו עד עתה שיעזרו לכם לבחור דפיברילטור מומלץ ישפיעו בסופו של דבר גם על המחיר שלו. ככל שהאחריות ארוכה יותר, מספר השוקים החשמליים גדול יותר, הסוללה איכותית יותר והשימוש פשוט יותר, כך ניתן לצפות למחיר גבוה יותר. לדוגמא, המחירים עבור דפיברילטור נעים בין 4,000 לבין 6,000 שקלים אך עבור דפיברילטור עם 300 שוקים חשמליים ו-8 שנות אחריות אתם צפויים לשלם 7,000 ואפילו 10,000 שקלים, לכן יש לקחת זאת בחשבון. ההמלצה שלנו היא לזכות שמדובר בבריאות של בני אדם ולכן לא להתפשר בגלל המחיר. לפני הרכישה, תבדקו שמדובר בדפיברילטור מומלץ, בדקו את כל האפשרויות העומדות לפניכם ותבחרו במכשיר שמציע את התנאים המתאימים ביותר, לרבות המחיר. מומלץ לעקוב אחר חברות ואתרים שמוכרים דפיברילטור על מנת לבדוק אם הם מציעים מבצעים או הטבות מסוימות. 

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!