דפיברילטור מדא

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

דפיברילטור מדאדפיברילטור מדא הוא מכשיר המשווק על ידי מדא ומאפשר שימוש ללא שום ניסיון מצידו של המטפל. לרוב אנחנו נמצא שני דגמי דפיברילטור המשווקים על ידי מד"א – דפיברילטור אוטומטי וחצי אוטומטי. כל אדם יכול לרכוש את המוצר, בין אם מדובר על שימוש פרטי או שימוש לבית עסק וגורמים אחרים. לדפיברילטור תפקיד מהותי וחשוב הצבתו בבית או בכל אזור פרטי מצילה חיים. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על דפיברילטור מדא.

 

מהו דפיברילטור מדא?

דפיברילטור הוא מכשיר שתפקידו להחזיר את קצב פעימות הלב למצב תקין. השימוש במוצר הוא כאשר אדם לוקה בהפרעה בקצב הלב, מתקשה לנשום או לא נושם בכלל. כיום אפשר לראות דפיברילטורים מפוזרים במקומות ציבוריים כאשר החוק קובע לבצע זאת. עם זאת, עדיין יש לא מעט מקומות ציבוריים שאינם מחזיקים בדפיברילטור. מנגד, האחריות על הצבת דפיברילטור בעסקים פרטיים ובתים פרטיים היא בגדר האחריות של בעל המקום. רכישת דפיברילטור אינה מורכבת, ניתן לרכוש את המכשיר ממקומות מוסמכים כמו מדא או כל מרכז רפואי אחר.

אם החשש שלכם נוגע לשימוש במוצר, יש לכם שתי בחירות שיהפכו את השימוש למופשט. הבחירה הראשונה היא בדפיברילטור אוטומטי. דפיברילטור אוטומטי הוא לרוב המכשיר שנמצא במקומות ציבוריים. השימוש במכשיר הוא בהתאם להנחיות שהמכשיר אומר בהוראות קוליות בעברית ולעיתים גם בתוספת תצוגה על גבי המסך. יש להסיר את המדבקות ולהציב את האלקטרודות במקומות המיועדים (תקבלו הדרכה מלאה בביצוע המלאכה), לאחר מכן המכשיר בעצמו מודד את קצב פעימות הלב ושולח שוק חשמלי. הפעולה עשויה להתבצע מספר פעמים עד להגעת כוחות ההצלה, או חזרה לנשימה סדירה מצד המטופל. למעשה, המכשיר האוטומטי אינו מחייב אתכם לעשות דבר מלבד הנחת האלקטרודות במקום הרצוי. שימו לב שהערנות שלכם היא קריטית, עליכם לעקוב אחרי המכשיר וגם אחרי המטופל, אם יש אנשים בסביבה הזעיקו את עזרתם. 

המכשיר החצי אוטומטי עובד בצורה די זהה, אבל השוני בא לידי ביטוי בכך שאתם צריכים להורות את הזרמת אנרגיה חשמלית ללב בלחיצה על כפתור. ברגע בו נורית החיווי מורה על אפשרות לבצע את הפעולה, עליכם יהיה ללחוץ על הכפתור על לביצוע המלאכה וכך פעם נוספת עד להגעה לתוצאה המיוחלת. שימו לב, הדפיברילטורים המשווקים על ידי מד"א יהיו ברובם עם הוראות קוליות בעברית ולעיתים גם תצוגה. ריכזנו עבורכם את הדגשים שאתם צריכים לשים לב אליהם בבחירת דפיברילטור.

דפיברילטור מדא – ככה תבחרו נכון

  1. הדבר הראשון שאתם רוצים לוודא הוא שההוראות מתקבלות בעברית. גם אם אתם יודעים להתנסח מעולה באנגלית עליכם לקחת בחשבון שהשימוש במכשיר יכול להגיע מכל מקום ולכן, הפכו אותו לנגיש ככל הניתן.
  2. בחרו דפיברילטור שיכול להיות בהישג יד, זאת אומרת שהוא נוח להתקנה, קל משקל ומתנייד – משמע אינו עובד על חשמל אלא על סוללות.  
  3. הוראות חזותיות יכולות להקל מאוד על המשתמש – בחנו אם אתם צריכים מכשיר כזה.
  4. שימו לב שהמכשיר הוא באישור משרד הבריאות, אמ"ר ומכון התקנים.
  5. אפשרות לעבור ממצב גבר למצב ילד. הדפיברילטורים מיועדים בשורש שלהם למשקל 25 ק"ג ומעלה. לכן, שימו לב האם אפשר לדאוג לכך שהדפיברילטור יתאים גם לילדים מתחת למשקל זה. 
  6. תוקף – מה התוקף להחלפת האלקטרודות. זאת אומרת, אם השתמשתם במכשיר כמובן שיש להחליף את המדבקות אבל אם לא השתמשתם במהלך שנתיים עד ארבע שנים יש להחליף את האלקטרודות. יש דגמים שיש להחליף כל שנתיים ומצד שני, יש דגמים שכל ארבע שנים רצוי להחליף את המדבקות.

כמה עולה דפיברילטור מדא?

בשנים האחרונות מדא מעודדות רכישה של דפיברילטורים לעסקים וגם למגזר הפרטי במטרה לתת שכבת הגנה נוספת עד להגעת כוחות ההצלה. הדפיברילטור הוא מענה ראשוני וזמין ביותר עד להגעת כוחות מדא לזירה, אפשר לראות מבחינה סטטיסטית שהדפיברילטור מציל חיים באופן קבוע על ידי הזרמת אנרגיה ללב. גם החייאה ידנית עשויה לתרום אבל כאן נדרש ידע בסיסי בעיסוי הלב. מדא משווקת שני דגמים עיקריים: CR2 ו-PAD350. שני הדגמים האלו איכותיים וטווח המחירים שלהם די קרוב אחד לשני, ריכזנו עבורכם את המחירים של כל אחד הדגמים, יתרונות וחסרונות והשוואה שתוכל לסייע להגיע להחלטה הרצויה:

 

תכונות דגם CR2 דגם PAD 350
דפיברילטור חצי אוטומטי/אוטומטי חצי אוטומטי חצי אוטומטי
הוראות חזותיות אין יש
הוראות קוליות יש יש
הדרכת החייאה כולל פידבק יש אין
שפות אפשרות בחירה עברית בלבד
עוצמת שוק 360 ג'אול 200 ג'אול
התאמה לילדים בלחיצת כפתור יש לרכוש ערכה נוספת
טכנולוגית cprINSIGHT יש אין
התראה על סוללה חלשה יש יש
אורך חיי סוללה 166 שוקים חשמליים (200J) 60 שוקים חשמליים
מחיר 5,500-7,000 ש"ח 4,500-6,500 ש"ח

שימו לב, לפני רכישת המוצר הגיעו עם כל השאלות הרלוונטיות ובחנו האם הדגם באמת עונה על הצרכים שלכם מבחינת שימוש לילדים, הגנה מפני מים וכל שאלה אחרת שיכולה לסייע לכם להגיע לבחירה הסופית.

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!