דפיברילטור מבצע

בריאות הלב זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

דפיברילטור מבצעדפיברילטור הינו ציוד רפואי המכונה בעברית "מכשיר החייאה" או "מפעם". לדפיברילטור ייעודי להחזיר את קצב הלב כאשר נוצרת הפרעה. על אף היותו מוצר רפואי עדיין המגזר הפרטי יכול לרכוש את המוצר, המחירים משתנים בהתאם למותגים השונים וכמו כן התוקף, מספר שוקים וסוג הדפיברילטור. גם אדם ללא הכשרה רפואית יכול לכשיר להשתמש בדפיברילטור בהתאם להנחיות המכשיר, ההנחיות מופעיות על גבי צג או באמצעות הנחיות קוליות. 

 

כיצד פועל דפיברילטור?

כאמור, יש סוגים שונים של מכשיר ההחייאה, השוני בא לידי ביטוי באופן ביצוע המלאכה. המכשירים הפופולריים למגזר הפרטי הם דפיברילטור אוטומטי (AED) ודפיברילטור חצי אוטומטי (SAED). כאשר אדם נדרש בהחייאה עקב הפרעה פתאומית יש לפעול בהתאם להנחיות מכשיר ההחייאה. לאחר הדלקתו יש לחבר את המכשיר למטופל, הדפיברילטור מזהה את קצב הלב ומדריך אתכם שלב אחרי שלב על ביצוע הפעולות המצילות חיים. 

שימו לב, לא נדרש ניסיון קודם להפעלת המכשיר, הוא מוכן לביצוע המלאכה בכל רגע. כאשר מדובר על דפיברילטור ביתי יש לקחת בחשבון את תוקף המכשיר/סוללות, אם כבר השתמשתם בעבר בדפיברילטור יש להחליף מדבקות ובכך לשמור על כשירות המכשיר. המכשיר מורכב מהצג אשר בוחן את קצב הלב ומורה לכם על הפעולות וגם ממדבקות (אלקטרודות) שהן מתחברות לבית החזה ועל לב המטופל, ולבסוף גם סוללות.

לאחר חיבור המדבקות לבית החזה של המטופל וזיהוי קצב הלב ובדיקת סוללות המכשיר האוטומטי יבצע את השוק החשמלי ואילו המכשיר החצי אוטומטי מורה לכם ללחוץ על הכפתור אשר מעביר את השוק החשמלי. כמו כן, המכשיר מזהה כאשר הסוללת עומדות להיגמר או כל אי תקינות שיכולה להיות במכשיר. המכשיר מונגש לציבור הפרטי, ישנם דפיברילטורים ניידים, דפיברילטורים בייתים וכמו כן, ניתן למצוא במרחב הציבורי דפיברילטורים לרשות הציבור.  

על פי הסטטיסטיקה בין 8,000 ל-10,000 אנשים עוברים אירוע דום לב או אירוע לבבי אחר אשר ללא טיפול הם בסכנה ממשית. הדפיברילטור הוא מענה ראשוני עד להגעה של כוחות ההצלה. כל דקה שעוברת ללא טיפול עשויה לגרום לבעיות פיזיות ועד לכדי מוות. 

 

דפיברילטור מבצע – כמה זה עולה?

אחרי שהכרנו בחשיבות של הדפיברילטור כעת נדבר על המחירים. אם נשווה את המחירים של הדפיברילטור בארץ למחירים בחו"ל נוכל לראות שהפער לא משמעותי ולרוב גם אינו קיים. אנו משווים בין היצרניות המובילות אשר עובדות בהתאם לתקנים של ה-FDA ומכון התקנים הישראלי. עם חישוב של עלויות השילוח במקרים רבים המחירים בחו"ל יהיו גבוהים יותר וההפעלה לא תהיה בשפה העברית. 

המחיר של הדפיברילטור משתנה בהתאם לסוג החברה, החברות המומלצות הן: Philips, Zoll, Defib Tech, Medtronic ואחרות. הדגמים הפופולריים לשימוש ביתי הם CR2 ו-PAD350.

לפני שאתם מסתכלים על המחיר חשוב לבדוק מה הערכה כוללת:

  1. משך חיי סוללה – משך חיי סוללה לרוב ינועו בטווח של שנתיים עד ארבע שנים. שימו לב לדבר נוסף, האם הערכה מגיעה עם סוללות בודדות או גם סוללות רזרביות. המחיר של סוללה לדפיברילטור יכולה להגיע למחיר של 800 ש"ח ומעלה, כך שחשוב לקחת בחשבון את אורך חיי הסוללה.
  2. אחריות – מה משך זמן האחריות שיש לכם על המוצר? אחריות על דפיברילטור יכולה לנוע בטווח של ארבע עד שמונה שנים, לעיתים אף יותר. מומלץ לבחור באחריות לטווח ארוך כמובן.
  3. סוג – למגזר הפרטי אנחנו מציעים שני סוגים: דפיברילטור אוטומטי ודפיברילטור חצי אוטומטי. ההבדל בין שני הסוגים יבוא לידי ביטוי בדבר אחד, דפיברילטור חצי אוטומטי גם הם בוחן את קצב הלב אך בשביל להזרים אנרגיה חשמלית (שוק חשמלי) יש ללחוץ על כפתור ייעודי לאחר שהמכשיר מזהה את קצב הלב. במכשיר אוטומטי מלבד לחיבור האלקטרודות אתם לא צריכים לעשות דבר.

 

דפיברילטור מבצע – מחירים:

יצרן דפיברילטור דגם מחיר דפיברילטור מבצע
Samaritan PAD 350 5,500-6,500 ש"ח החל מ-4,800 ש"ח
Medtronic CR2 5,400-6,800 ש"ח החל מ-5,000 ש"ח

מלבד לדגמים שציינו ישנם עוד דגמים של החברות המומלצות שציינו. גם כאן טווח המחירים נע באותו טווח, למעט דגמים ספציפיים שנחשבים ליוקרתיים יותר עקב אחריות ארוכה של 8 שנים ומספר שוק חשמלי למכשיר (מעל 200). טווח המחירים של דפיברילטור מבצע יהיה בהנחה של כ-10% ועד 20% מהמחיר המקורי. 

היכן ניתן לרכוש דפיברילטור?

רכישת מכשיר החייאה יכולה להתבצע ממספר גורמים בארץ, החל ממוצרים המשווקים על ידי מדא, ועד מכונים פרטיים המתמחים במחלות לב. טווח המחירים יהיה זהה, מה שאתם צריכים לבדוק הוא האם החברה מציעה לכם דגמים מאושרים FDA ועל ידי מכון התקנים הישראלי. הרכישה יכולה להציל חיים, המכשירים הם ניידים ברובם ומגיעים למשקל של עד שלושה ק"ג, ניתן לרכוש גם מארז להתקנה בבית. 

מכון שיקום לאחר ניתוח לב
המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב

המרכז לטיפול ואבחון בעיות לב מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון בעיות לב, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון בעיות לב במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

072-3341176
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!